Domů » Bleskovky » Čínský internetový gigant Baidu nabídne vlastní smartphone

Čínský internetový gigant Baidu nabídne vlastní smartphone

U nás nepříliš známá firma Baidu je velkým jménem mezi vyhledávači s rodištěm v Číně. Korporace se ve spolupráci s čínským Telecomem a prozatím neznámým výrobcem rozhodla rozšířit své působení i do mobilní oblasti a v blízké době plánuje přijít na trh s vlastním zařízením.

 

To se momentálně skrývá pod názvem Baidu Cloud Phone a nabídne 4,5 palcový displej s qHD rozlišením (540 x 960 px). O svižný chod systému se postará 1,2GHz dual-core procesor. V případě operačního systému padla volba na Baidu OS, který staví na základech Androidu a neměla by zde tedy chybět zpětná kompatibilita s aplikacemi. Slovy Baidu „100% internetový telefon“ bude dostupný v bílé, černé a červené barvě, víc o něm zatím není známo. Podrobných informací bychom se měli ovšem dočkat již dnes skrze online konferenci.

Zdroj

Jiří Hanč

3 komentářů

  1. satai (neregistrovaný)

    Androidu se nedockame?

    Vzdyt i ve zdrojovem clanku je napsano, ze jde o fork Androidu.

    • Díky za upozornění a omlouvám se za chybný překlad, chybu jsem v článku opravil.

  2. Pro našince vskutku zajímavá informace a ještě dle „SATAI“ nepřesná…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).