Domů » Články » čínský Amoi E8 s operačním systémem Windows CE.NET

čínský Amoi E8 s operačním systémem Windows CE.NET

Operační systémy se na mobilních telefonech objevují stále častěji a výrobci poslední dobou odbočují z vyjetých kolejí. Myslím tím například Nokii, která se nedávno rozhodla portovat na své telefony Linux. Čínský výrobce amobile brzy příjde na trh se smartphonem Amoi E8, který překvapivě nepoběží na vlajkovém mobilním systému Microsoftu – Windows Mobile, ale na Windows CE.net.

Tento smartphone má špičkový dotykový displej s rozlišením 240x320px. Pro práci s dokumenty nabídne MS Word, Excel a PowerPoint. K přehrávání multimédií bude sloužit Windows Media Player 9. Data se budou s PC synchronizovat klasicky přes Active Sync. Telefon se bude bohužel prodávat pouze na čínském trhu. 

 

 

 

 

Technické specifikace:

Siť:  GSM900/1800/1900
Systém: Windows CE.NET
Rozměry a hmotnost: 101x58x24mm, 115  g
Procesor: ?
Paměť: ?
Displej: dotykový, rozlišení 240×320
Baterie: Li-Ion  900mAh
Další: USB, JAVA, Media Player 9, GPRS třídy 10, Word, Excel, PowerPoint, PDF

  

Zdroj: MsMobiles.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).