Domů » Bleskovky » Čínská autoškola zavedla drsnou metodu: neumíte parkovat? Přijdete o mobil

Čínská autoškola zavedla drsnou metodu: neumíte parkovat? Přijdete o mobil

Na internetu se objevilo video pocházející z populárního blogu Shangaiist, na němž je vidět poněkud neortodoxní metoda výuky parkování v Číně. Autoškola z provincie Šan-tung podle všeho učí studenty parkovat tak, že se musí s vozem „trefit“ mezi čáry vymezené jejich vlastními smartphony.

Driving school students put their smartphones on the line

Z videa je patrné, že takto parkují nejen zájemci o řidičský průkaz na osobní vůz, ale dokonce i na náklaďák. V průběhu záznamu se žádnému smartphonu nic nestalo. Není však těžké si představit, že jednou ke katastrofě dojde.

Metoda je dobrovolná a přináší ovoce, tvrdí instruktor

K videu už se dokonce vyjádřil i jeden z instruktorů tamní autoškoly. Ten přišel s poměrně odvážným tvrzením, že s nápadem přišli studenti samotní. Všichni zúčastnění prý nápad uvítali a souhlasili s dobrovolným umístněním svého telefonu na žluté vodicí čáry. Instruktor si také pochvaloval, že s touto metodou vidí u svých svěřenců výrazně větší soustředění a opatrnost.

O poznání méně nadšeně už zněl jeden ze studentů, který se po zaparkování svěřil s tím, že se mu ze zážitku „klepou nohy“. Čínská média nicméně svorně tvrdí, že je vše dobrovolné a že (zatím) nedošlo ani k poškození žádného z telefonů. Lze očekávat, že zájemci o kurz v této autoškole budou pro příště investovat do odolných smartphonů. Ty zpravidla v testech přejezd autem vydrží, ačkoliv kamionu by asi odolat nedokázaly.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. Jako ruzne clanky a zajimavosti beru, ale tohle uz je fakt ultra brutal okurkova sezona… A to jeste tyden po tom, co to probehlo v mediich…

  2. A co kdyz jim ten mobil proste nedate ? :D
    Tak vas jakov vyhodi z autoskoly? :D LOL to je zase sklanek. Kralovsky se bavim…

  3. My to měli v autoškole taky, když se člověk rozjížděl do kopce. Jenže kdysi to byly ty velké Nokie, takže to je jako dát cihlu za auto.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).