Domů » Bleskovky » Čínská autoškola zavedla drsnou metodu: neumíte parkovat? Přijdete o mobil

Čínská autoškola zavedla drsnou metodu: neumíte parkovat? Přijdete o mobil

Na internetu se objevilo video pocházející z populárního blogu Shangaiist, na němž je vidět poněkud neortodoxní metoda výuky parkování v Číně. Autoškola z provincie Šan-tung podle všeho učí studenty parkovat tak, že se musí s vozem „trefit“ mezi čáry vymezené jejich vlastními smartphony.

Driving school students put their smartphones on the line

Z videa je patrné, že takto parkují nejen zájemci o řidičský průkaz na osobní vůz, ale dokonce i na náklaďák. V průběhu záznamu se žádnému smartphonu nic nestalo. Není však těžké si představit, že jednou ke katastrofě dojde.

Metoda je dobrovolná a přináší ovoce, tvrdí instruktor

K videu už se dokonce vyjádřil i jeden z instruktorů tamní autoškoly. Ten přišel s poměrně odvážným tvrzením, že s nápadem přišli studenti samotní. Všichni zúčastnění prý nápad uvítali a souhlasili s dobrovolným umístněním svého telefonu na žluté vodicí čáry. Instruktor si také pochvaloval, že s touto metodou vidí u svých svěřenců výrazně větší soustředění a opatrnost.

O poznání méně nadšeně už zněl jeden ze studentů, který se po zaparkování svěřil s tím, že se mu ze zážitku „klepou nohy“. Čínská média nicméně svorně tvrdí, že je vše dobrovolné a že (zatím) nedošlo ani k poškození žádného z telefonů. Lze očekávat, že zájemci o kurz v této autoškole budou pro příště investovat do odolných smartphonů. Ty zpravidla v testech přejezd autem vydrží, ačkoliv kamionu by asi odolat nedokázaly.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments