Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Čína chystá další zákon, který má pomoci v boji s terorismem. Chce znát klíče k šifrovaným datům

Čína chystá další zákon, který má pomoci v boji s terorismem. Chce znát klíče k šifrovaným datům

V červenci byl v Číně schválen zákon, který učinil veškerou klíčovou síťovou infrastrukturu „zabezpečenou a kontrolovatelnou.“ Již tehdy Spojené státy proti tomuto kroku protestovaly, čínští politici však neustoupili ani o krok. Nyní se chystá další návrh, proti kterému Amerika vystupuje ještě hlasitěji.

 

V neděli by měl projít schvalovacím procesem zákon, který pod nálepkou boje proti terorismu vloží čínské vládě do rukou další pravomoci – technologické firmy by měly přidávat do svých produktů zadní vrátka přístupná vládě, anebo jí předat citlivé informace, jako jsou klíče k šifrování dat.

 

Spojené státy s tímto nařízením nesouhlasí, Barack Obama kontaktoval přímo čínského prezidenta Xi Jinpinga s tím, že zákon věci spíše zhorší, než že by jakkoliv pomohl. Čínský ministr zahraničních věcí se nechal slyšet, že se technologické společnosti nemají čeho obávat, a že Spojené státy nemají právo jakkoliv intervenovat, měly by naopak s bojem proti terorismu pomoci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

  1. Stevik (neregistrovaný)

    Fajn, kam mam poslat retezec k mymu Bitlockeru?

  2. Se snad posral* v té debilní Číně ne?!

  3. mam (neregistrovaný)

    Jen kvůli terorismu? A co pedofilie??

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel