Domů » Bleskovky » Chytrý telefon od Amazonu: Specifikace a první snímky prototypu

Chytrý telefon od Amazonu: Specifikace a první snímky prototypu

V pondělí jsme vás informovali o tom, že americký gigant mezi internetovými obchody, Amazon, chystá svůj první vlastní smartphone, který půjde do boje s konkurencí s uživatelským 3D prostředím. Dnes již známe díky serveru bgr.com konkrétnější specifikace a také máme první snímky prototypu tohoto zařízení.

  

Bohužel samotné zařízení je na snímcích zakrytované, čili z designu se toho příliš vyčíst nedá, celek v krytu na mě působí jako Nokia Lumia 800. Tomu napomáhá i trojice tlačítek na levé hraně přístroje, která budou nejspíše sloužit k regulaci hlasitosti a k odemykání respektive zamykání telefonu, případně jiné funkci, neboť pro tyto účely může sloužit čtvrté tlačítko při horní hraně přístroje.  

  

Na čelní straně zaujmou na první pohled čtyři čočky nízkonapěťových infračervených fotoaparátů, umístěné v rozích displeje, jejichž funkcí bude vyhodnocování úhlu pohledu uživatele a pohyb jeho očí pro vytvoření 3D efektu v prostředí systému. Pro tento efekt bude v telefonu předinstalováno několik speciálních tapet, 3D prostředí bude obsahovat i několik aplikací a také samotný Amazon Store. Hlavní výhodou tohoto řešení je, že uživatel nebude potřebovat žádné speciální 3D brýle, jsme zvědaví, jaký bude mít tento efekt vliv na vybíjení baterie.

  

Čtyřmi fotoaparáty to ale nekončí, kromě nich bude přístroj osazen klasicky zadním fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx a přední kamerkou pro videohovory a autoportréty. Úhlopříčka displeje má mít 4,7 palců a HD rozlišení. Výkon má telefonu obstarávat blíže nespecifikovaný procesor Qualcomm Snapdragon, doplněný 2GB RAM. Operačním systémem bude upravená verze Androidu, patrně podobná té, která je nainstalována na tabletech Amazon Kindle Fire.

  

První telefon od Amazonu má být podle posledních spekulací oficiálně oznámen v červnu letošního roku, do prodeje se má dostat již ve třetím čtvrtletí. Kromě výše zmíněného modelu, jehož jméno je prozatím neznámé, má Amazon později představit také low-endový model, jehož hlavní zbraní má být především cena. Dostupnost obou zařízení bude ale zpočátku omezena pouze na území Spojených států. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Takhle to vypadá jako Lumia 800.

  2. Nebo taky N9 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).