Domů » Bleskovky » Chytrý prsten od Moty v Berlíně: První prototypy budou hotové v březnu příštího roku

Chytrý prsten od Moty v Berlíně: První prototypy budou hotové v březnu příštího roku

Před týdnem jsme vás poprvé informovali o ambiciózním projektu chytrého prstenu od americké společnosti MOTA, který vyvolal nebývalý zájem mezi odbornou veřejností. Výrobce jsme se proto rozhodli navštívit na letošním veletrhu IFA, abychom pro vás zjistili podrobnější informace o tomto zajímavém gadgetu. V krátkém rozhovoru jsme vyzpovídali Kevina Faro, který je jedním ze spoluzakladatelů firmy. Ten nám prozradil, že aktuální vývoj je na dobré cestě a první verze alfa prototypů mají dorazit k testerům v březnu příštího roku.

 

Toto tvrzení však osobně považuji za celkem odvážné, zvlášť potom, co jsme si mohli prohlédnout několik prototypů. Funkční z nich byl pouze jeden, nicméně ani po několika pokusech se ho nepodařilo probudit k životu. Během rozhovoru jsme se dozvěděli, že zobrazovací schopnosti bude zajišťovat flexibilní OLED panel, jeho rozlišení nám však prozrazeno nebylo. Miniaturní akumulátor bude dobíjen bezdrátově, což je s ohledem na použitou konstrukci jediným možným řešením.

   

Velice nás překvapilo, že se počítá s výrobou pouze jedné velikosti prstenu, balení má proto obsahovat distanční vložky, které vyřeší různé průměry prstů. Komunikace s chytrým telefonem bude probíhat skrze technologii Bluetooth. Software dokáže v současnosti zobrazovat pouze základní notifikace, nicméně podle jeho tvůrců je velice přizpůsobivý a podpora dalších aplikací tak nebude žádný problém. Ač se Kevin Faro snažil sebevíc, stále se mi nechce věřit tomu, že první funkční kousky se objeví během šesti následujících měsíců.

 

Velice zajímavé bude sledovat, jak se inženýři poperou s integrací akumulátoru do miniaturních rozměrů prstenu. Od toho se logicky bude odvíjet i výdrž, která jistě nebude nijak ohromující. Samozřejmě zde existuje možnost, že veškerou problematiku se výrobci podaří během následujícího období vyřešit a na trh uvede použitelnou verzi produktu. Nositelná elektronika zažívá v poslední době neuvěřitelný rozmach a proto lze očekávat, že podobných projektů bude přibývat jak hub po dešti.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).