TOPlist

Chytré telefony od Panasonicu s Androidem míří do Evropy

Japonská společnost Panasonic se hodlá opět vrátit na starý kontinent. Nové zákazníky se bude snažit nalákat na smartphony s operačním systémem Android od Googlu. Agentura Reuters uvedla, že v současné době Panasonic vyjednává podmínky s předními evropskými operátory, kteří mu mají zajistit možnost nabídnou nové smartphony již na začátku roku 2012. O jaké konkrétní modely se bude jednat bohužel nevíme. Nicméně je velmi pravděpodobné, že se dočkáme i takových lahůdek, jako je Panasonic Lumix P-02D, který je v současné době dostupný pouze u japonského operátora NTT DoCoMo.

-

V nabídce japonského výrobce se bezpochyby objeví i žhavá novinka v podobě odolného tabletu Toughpad A1, o kterém jsme vás již informovali. Kromě Evropy hodlá japonský gigant rozšířit své pole působnosti i na severoamerickém trhu. V minulosti již Panasonic svoje mobilní telefony nabízel i u nás, nicméně v roce 2005 náš trh opustil kvůli žalostné poptávce po jeho produktech. Návrat Panasonicu na evropský trh s chytrými telefony lze považovat za skvělou zprávu, jelikož některé jeho modely jsou opravdu povedené a své majitele si nepochybně najdou.

Zdroj: Unwiredview

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku