Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Fitbit Surge se předčasně objevily v nabídce amerického prodejce

Chytré hodinky Fitbit Surge se předčasně objevily v nabídce amerického prodejce

Nositelná elektronika zažívá v posledních měsících neuvěřitelný boom. Každý z předních výrobců se proto snaží přijít s vlastním řešením, kterým by oslovil co nejširší část uživatelů. Stejná situace se týká i společnosti Fitbit, která v mobilním odvětví zabodovala svými sportovními náramky. Další novinkou v porfoliu značky se mají stát chytré hodinky s názvem Surge, jejichž premiéra se očekává v několika následujících hodinách. Moment překvapení však výrobci překazil zahraniční e-shop Brookstone, který je předčasně zařadil do své nabídky.

 

Díky tomu si můžeme udělat ucelený obrázek o vzhledu a klíčových vlastnostech. Jak se u Fitbitu stalo zvykem, i hodinky Surge budou primárně cílit na sportovně aktivní uživatele. Mezi hlavní funkce se zařadí monitoring srdečního tepu, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií, spánku či zdolaného převýšení. Ve výčtu funkcí samozřejmě nebudou chybět ani profily pro běh, jízdu na kole a posilování. Další příjemnou vlastností je integrovaný GPS modul, což potěší nejednoho sportovce.

 

Ovládání bude probíhat skrze několik tlačítek na bocích přístroje a dotykový displej s monochromatickým zobrazením. Hodinky Fitbit Surge dále nábídnou upozornění na zmeškané události z podporovaných aplikací a možnost ovládání hudebního přehrávače. Kompatibilita bude zatím omezena pouze na zařízení s operačním systémem Android a iOS, přičemž k párování poslouží technologie NFC. Výbavu uzavírá zvýšená odolnost vůči kontaktu s vodou a prachem. Co se týče ceny, tak ta je stanovena na 250 USD (zhruba 5200 Kč bez daně). Informace ohledně globální dostupnosti zatím zůstává tajemství a proto si budeme muset počkat až na oficiální vyjádření výrobce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. femx (neregistrovaný)

    Vsechny 3 wearables jsou podorovany i na WP. [odkaz]

    Release u Charge HR a Surge bude pocatek 2015, Charge by mel jit sehnat jiz velmi brzy.

  2. lerion (neregistrovaný)

    Výbavou se mi velmi líbí. Designem jsou spíše sportovního zaměření, ale asi neurazí ani u obleku. K tomu podpora Windows Phone. Už se těším na vydání, asi budou moje.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *