Chytré brýle Google Glass obsahují skrytý easter egg

Google Glass jsou poměrně kontroverzním zařízením, které vyvolalo spoustu nadšených, ale i negativních ohlasů. První kusy se nedávno dostaly k majitelům a jeden z nich nyní objevil zajímavý easter egg. Tím je fotografie ukrytá v aplikaci My Glass spolupracující s brýlemi, na níž se nachází panoramatický snímek těch, kteří se podíleli na vývoji nového zařízení. Celou fotku si pak můžete prohlédnout pouze s Google Glass, jelikož se po ní pohybujete otáčením hlavy. Pro zobrazení easter eggu stačí jít v aplikaci My Glass do Nastavení, zde najít položku „Device info“ a následně „View licences“. Poté už jen stačí devětkrát poklepat na obrazovku, kdy každé klepnutí doprovází tón, jenž postupně stoupá.

Zajímavost má na svědomí Mike LeBeau, nejvyšší softwarový inženýr Google, který argumentuje tím, že tým stojící za vývojem brýlí byl tak skvělý, že si zaslouží být někde v zařízení zaznamenán. Samotný Google pak má v oblasti easter eggů poměrně bohatou minulost. Příkladem za všechny budiž například symbol dané verze Androidu, který se zobrazí vždy, když v Nastavení -> Info o telefonu pětkrát poklepete na nápis „Verze systému Android“.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku