Sledujte nás na YouTube

Chytré brýle Google Glass obsahují skrytý easter egg

Google Glass jsou poměrně kontroverzním zařízením, které vyvolalo spoustu nadšených, ale i negativních ohlasů. První kusy se nedávno dostaly k majitelům a jeden z nich nyní objevil zajímavý easter egg. Tím je fotografie ukrytá v aplikaci My Glass spolupracující s brýlemi, na níž se nachází panoramatický snímek těch, kteří se podíleli na vývoji nového zařízení. Celou fotku si pak můžete prohlédnout pouze s Google Glass, jelikož se po ní pohybujete otáčením hlavy. Pro zobrazení easter eggu stačí jít v aplikaci My Glass do Nastavení, zde najít položku “Device info” a následně “View licences”. Poté už jen stačí devětkrát poklepat na obrazovku, kdy každé klepnutí doprovází tón, jenž postupně stoupá.

Zajímavost má na svědomí Mike LeBeau, nejvyšší softwarový inženýr Google, který argumentuje tím, že tým stojící za vývojem brýlí byl tak skvělý, že si zaslouží být někde v zařízení zaznamenán. Samotný Google pak má v oblasti easter eggů poměrně bohatou minulost. Příkladem za všechny budiž například symbol dané verze Androidu, který se zobrazí vždy, když v Nastavení -> Info o telefonu pětkrát poklepete na nápis “Verze systému Android”.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. d456 (neregistrovaný)

    Využití mobilního internetu bohužel, jak už však víme delší dobu, nebude možné.

  2. mceza (neregistrovaný)

    On celý Android je takový Easter egg…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *