Chytrá zrcadla se začínají šířit, disponují Assistentem od Googlu

„Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“ Metaforická otázka z pohádky o Sněhurce přednesená před klasickým koupelnovým zrcadlem vám pravděpodobně neukáže nic jiného, než vás samotné. Pokud ale řeknete tuto větu před zrcadlem Kohler Verdera Voice a před větou nezapomenete zmínit klíčovou frázi „OK Google“, pak se zcela jistě dočkáte jiné, nejspíše méně uspokojivé odpovědi.

blank

Před veletrhem CES totiž přišla společnost Kohler s informací, že chytré zrcadlo Verdera Voice bude podporovat také Google Assistanta. Aktuální verze prozatím podporuje pouze Alexu od Amazonu. Krom této změny se ale dočkáme víceméně stejného produktu. Nechybí dvojice stereo reproduktorů pro přehrávání hudby, či pohybem aktivovaná světla, u kterých lze za pomoci chytrého asistenta upravovat intenzitu osvětlení. Cenově se bude zrcadlo pohybovat pravděpodobně nad částkou 1 600 dolarů (cca 35 900 korun), což není zrovna málo.

Kosmetické zrcadlo, kterému nechybí chytrý asistent

Pokud hledáte spíše něco menšího a levnějšího, se svým řešením přišla společnost Simplehuman. Její zrcadlo Sensor Mirror Hi-Fi Assist nabízí menší rozměry, proto nenahradí klasické koupelnové zrcadlo, ale pouze ho doplní. Předností Sensor Mirror Hi-Fi Assist je jeho systém osvětlení tru-lux, který se snaží co nejvíce simulovat reálné světlo.

blank

 

Kromě toho je také vybaveno chytrým asistentem od Googlu a 2,5″ reproduktory uvnitř, takže zrcadlo můžete využít také pro poslech hudby třeba při sprchování nebo čištění zubů. K tomu můžete využít Bluetooth, Wi-Fi nebo AirPlay 2. Přesné datum dostupnosti a cena nebyly oznámeny, nicméně lze předpokládat, že se nebude jednat o tak luxusní zboží jako Verdera Voice.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku