Domů » Bleskovky » Chystaný HTC One se třemi fotoaparáty se objevuje na dalších fotografiích

Chystaný HTC One se třemi fotoaparáty se objevuje na dalších fotografiích

Nový HTC One (2014) má být oficiálně představen až 25. března na tiskové konferenci v Londýně, přesto už o něm víme téměř vše. Unikly hardwarové parametry, oficiální produktové snímky všech tří barevných variant, snímky speciálního pouzdra a nyní tu máme další sadu fotografií reálného zařízení.

  

Nový HTC One přijít s fotoaparátem o dvou čočkách. K čemu může tato technologie sloužit zkusil zjistit server Engadget u zástupců startupu Corephotonics, který v současné době pracuje právě na dvoučočkovém fotomodulu. Nejedná se sice o stejný model, jaký bude osazen v novém HTC One, může však alespoň naznačit možnosti využití této technologie. Každý by jistě očekával zejména podporu pro zaznamenávání obrazu ve 3D, model od Corephotonics jde ale ještě dál.

Díky použití čoček s rozdílnými ohniskovými vzdálenostmi, kdy jedna je širokoúhlá a druhá pro trojnásobné přiblížení, je možné plynule zoomovat, aniž by bylo nutné sáhnout po digitálním výřezu snímku. Díky tomu neklesá při využívání zoomu rozlišení a kvalita pořizovaného snímku. V Corephotonics ale nezůstali jen u pořizování statických fotografií, kombinací digitálního zoomu a přepínání čoček lze dosáhnout poměrně plynulého přibližování přímo při natáčení videa. A takhle novinka vypadá na dalších zveřejněných snímcích.

  

  

  
Srovnání s HTC One max (recenze)

A aby toho nebylo málo, HTC před několika hodinami uvolnilo třetí teaser, který na nový One láká. Tentokrát se zaměřují na tzv. ultrapixely a vyšší kvalitu fotografií při focení v horších světelných podmínkách. Pokud mě paměť nešálí, na to samé tchaj-wanský výrobce lákal už loni při premiéře původního modelu One (recenze) a v praxi tomu bylo úplně jinak. Snad se tedy výrobce z chyb poučí a novinka bude fotit podsatně lépe.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. jase (neregistrovaný)

    Jsem jediný, komu uniká podstata odstranění senzorových tlačítek, když spodní proužek zůstal zachován?

    • také jsem se nad tím pozastavil, když jsem koukal na ty fotografie. Smysl mi to absolutně nedává, ale zřejmě to HTC ladí k designu, který má vycházet z loňského modelu :)

    • Ja sa tomu tiez cudujem. Chcel som dat HTC sancu, ale ked este do toho vidim ten hrozny, neelegantny dizajn, tak jedine, co by ho mohlo zachranit je nejaka vacsia vyhoda oproti konkurenci a to Snapdragon 805 alebo nizka cena.

  2. Borec (neregistrovaný)

    Dost skaredy telefon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).