Chystá Apple vlastní Continuum? Patentoval si notebook, který pohání iPhone či iPad

Zatímco Microsoft a Google se snaží učinit systémy Windows a Android co nejuniverzálnějšími pro použití na širokém množství zařízení, Apple striktně rozděluje desktopový macOS od dotykového iOS. Jediný jablečný „crossover“ je iPad Pro, který se snaží nahradit počítač, byť jej pohání mobilní systém. Bohužel právě neochota Applu více prolnout macOS a iOS distancuje Apple od návrhu odvážnějších zařízení, byť i na ně v Cupertinu zřejmě myslí.

appleipadconveritble

Podle jedné z nejnovějších patentových přihlášek z loňského září „vymyslel“ Apple prázdné notebookové schránky, které bude možné oživit buď iPhonem, případně iPadem. U první varianty se počítá s tím, že by se iPhone vkládal pod klávesnici a suploval touchpad, iPad by u druhé varianty nahradil rovnou hlavní displej celého zařízení. Dá se předpokládat, že systém iOS by se po připojení do notebooové schránky proměnil v částečně desktopový systém, případně by alespoň po vzoru iPadu Pro nabídl možnost práce se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce.

Nutno podotknout, že s podobným konceptem již přišel Microsoft a HP (se systémem Windows 10 Mobile), ve světě Androidu se o něco podobného pokusí Samsung se smartphony Galaxy S8 a S8+ (více informací). Míč je tak nyní na straně Applu, pokud má zájem oživit klesající trh s tablety a nabídnout univerzálnější produkt, který zastoupí více zařízení najednou.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku