Domů » Bleskovky » iPhone SE ve dvou variantách? Známý analytik v tom má jasno

iPhone SE ve dvou variantách? Známý analytik v tom má jasno

Cenově dostupná varianta iPhonu s označením SE vždy patřila mezi populární modely, ať už jde o první iPhone SE, či o jeho modernější verzi iPhone SE 2020. Není proto divu, že internetem obíhají už delší dobu spekulace o chystaném nástupci cenově dostupného iPhonu z roku 2020.

iPhone SE Cosmopolitan Clean
Nad podobou příštího iPhonu SE stále visí otazník

Svou trochou do mlýna nyní přispěl analytik Ross Young, který na základě svých kontaktů z odvětví výroby displejů odhaduje, že Apple připravuje ne jeden, ale rovnou dva iPhony SE. Zatímco první s názvem iPhone SE Plus by měl dorazit už v příštím roce, plnohodnotného nástupce v podobě iPhonu SE 3 bychom se měli dočkat až v roce 2024.

Apple u označení Plus pravděpodobně změní jeho význam

Ačkoli Young spekuluje o zařízení s přídomkem Plus, podle něj to neznamená, že chystaný model dostane větší displej, ale pravděpodobně se změna bude týkat podpory 5G. iPhone SE Plus má totiž zůstat u stejného 4,7“ LCD panelu, jaký používá současný iPhone SE 2020. Větší LCD displej by měl přijít až se zmiňovaným iPhonem SE 3, jehož velikost Young odhaduje mezi 5,7–6,1“, a prý bude také disponovat miniaturním výřezem pouze pro selfie fotoaparát.

O nástupci cenově dostupného iPhonu se už dříve vyjadřoval analytik Ming-Chi Kuo, jenž předpovídal, že Apple hodlá oživit svůj cenově příznivý smartphone 5G konektivitou. I když v minulosti znamenal přídomek Plus u iPhonů větší displej, v posledních letech jej nahradila kombinace slov Pro Max. Není tedy úplně nepravděpodobné, že by se Apple rozhodl oživit starší názvosloví.

Bude příští iPhone SE vypadat jako model Xr?

Ke spekulacím ohledně další generace iPhonu SE se přidal také web MyDrivers, jenž tvrdí, že příští cenově dostupný telefon od Applu bude mít design převzatý z iPhonu Xr s Touch ID v bočním vypínacím tlačítku. Vzhledem k přístupu Applu k modelové řadě SE, který spočívá v sázce na design ověřený časem a omlazení vnitřních komponent, není příliš pravděpodobné, že by svůj přístup změnil.

Sázka na design iPhonu Xr není příliš pravděpodobná

Všechny spekulace ohledně nástupce iPhonu SE 2020 je nicméně potřeba brát s rezervou. Už v roce 2019 totiž Ming-Chi Kuo předpovídal, že Apple pracuje na iPhonu SE 2 Plus, který měl spatřit světlo světa v letošním roce.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Jeremy Eric Nowak

    Apple modelem SE vzdy recykluje, takze je dost nepravdepodobne, ze by na takovy model delal novy design v podobe ctecky v HB a displayem s vyrezem na kameru misto faceID. Z toho plyne ze bud bude klasika 8 a 8 Plus, nebo to bude XR, ale vc. faceID. Osobne bych si vsadil spis na prvni variantu, protoze FaceID chteji mit pro drazsi modely.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).