iPhone SE ve dvou variantách? Známý analytik v tom má jasno

iPhone SE Cosmopolitan Clean

Cenově dostupná varianta iPhonu s označením SE vždy patřila mezi populární modely, ať už jde o první iPhone SE, či o jeho modernější verzi iPhone SE 2020. Není proto divu, že internetem obíhají už delší dobu spekulace o chystaném nástupci cenově dostupného iPhonu z roku 2020.

Svou trochou do mlýna nyní přispěl analytik Ross Young, který na základě svých kontaktů z odvětví výroby displejů odhaduje, že Apple připravuje ne jeden, ale rovnou dva iPhony SE. Zatímco první s názvem iPhone SE Plus by měl dorazit už v příštím roce, plnohodnotného nástupce v podobě iPhonu SE 3 bychom se měli dočkat až v roce 2024.

blank
Apple u označení Plus pravděpodobně změní jeho význam

Ačkoli Young spekuluje o zařízení s přídomkem Plus, podle něj to neznamená, že chystaný model dostane větší displej, ale pravděpodobně se změna bude týkat podpory 5G. iPhone SE Plus má totiž zůstat u stejného 4,7“ LCD panelu, jaký používá současný iPhone SE 2020. Větší LCD displej by měl přijít až se zmiňovaným iPhonem SE 3, jehož velikost Young odhaduje mezi 5,7–6,1“, a prý bude také disponovat miniaturním výřezem pouze pro selfie fotoaparát.

O nástupci cenově dostupného iPhonu se už dříve vyjadřoval analytik Ming-Chi Kuo, jenž předpovídal, že Apple hodlá oživit svůj cenově příznivý smartphone 5G konektivitou. I když v minulosti znamenal přídomek Plus u iPhonů větší displej, v posledních letech jej nahradila kombinace slov Pro Max. Není tedy úplně nepravděpodobné, že by se Apple rozhodl oživit starší názvosloví.

Bude příští iPhone SE vypadat jako model Xr?

Ke spekulacím ohledně další generace iPhonu SE se přidal také web MyDrivers, jenž tvrdí, že příští cenově dostupný telefon od Applu bude mít design převzatý z iPhonu Xr s Touch ID v bočním vypínacím tlačítku. Vzhledem k přístupu Applu k modelové řadě SE, který spočívá v sázce na design ověřený časem a omlazení vnitřních komponent, není příliš pravděpodobné, že by svůj přístup změnil.

blank
Sázka na design iPhonu Xr není příliš pravděpodobná

Všechny spekulace ohledně nástupce iPhonu SE 2020 je nicméně potřeba brát s rezervou. Už v roce 2019 totiž Ming-Chi Kuo předpovídal, že Apple pracuje na iPhonu SE 2 Plus, který měl spatřit světlo světa v letošním roce.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku