Chystá Apple konkurenci pro Garmin? Nové hodinky mají být odolnější

Apple Watch SE uvod

Kdo někdy vyzkoušel Apple Watch, tak jistě potvrdí, že se jedná o jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Prodejní čísla ostatně mluví za vše. Když ale dojde na odolnost, maximem pro hodinky od Applu je plavání v bazénu. Pro outdoorové nadšence byla vždy jednou z prvních voleb značka Garmin, která cílí na aktivní uživatele, kteří nejen plavou, ale nezaleknou se ani náročnější túry či triatlonu.

Apple si je podle všeho prodejního potenciálu mezi touto skupinou vědom a údajně připravuje chytré hodinky, které by měly disponovat zvýšenou odolností. Tvrdí to Mark Gurman z Bloombergu. Odolné chytré hodinky má Apple připravovat už na letošní, nejpozději na příští rok. Jak ale Gurman poznamenává, nejedná se o první spekulaci ohledně odolných chytrých hodinek od firmy z Cupertina.

Garmin Star Wars Saga 06
Garmin Vívoactive 4

Nepřehlédněte – Recenze Apple Watch SE: dostupná vstupenka do světa chytrých hodinek

První dohady se mezi odbornou veřejností šířily už v roce 2015, tedy v době, kdy Apple uvedl na trh první generaci svých hodinek. Vyšší stupeň voděodolnosti pravděpodobně čekat nemůžeme, spíše se outdoorové Apple Watch budou zaměřovat na pouzdro, které by mělo vydržet i nějaký ten náraz. Gurman nicméně dodává, že jeho zdroje mluví pouze o tom, že Apple tuto možnost zvažuje. Není tedy vyloučeno, že Apple tento projekt nezařízne.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku