Domů » Bleskovky » Chybí vám kompaktní telefon se slušnou výbavou? Xiaomi jeden chystá

Chybí vám kompaktní telefon se slušnou výbavou? Xiaomi jeden chystá

Možná si ještě pamatujete někdejší vlajkový model Mi 6 od Xiaomi. Jednalo se o povedený smartphone, který byl na poměry dnešní doby velmi kompaktní. Měl pouze 5,15 palcový displej a svými rozměry byl srovnatelný s Xiaomi Mi 9 SE nebo Samsung Galaxy S10e. Na Weibo (čínská sociální síť) se nedávno objevily informace, že Xiaomi chystá reinkarnaci modelu Mi 6. Novinka by měla vzhledem, použitými materiály i velikostí kopírovat původní model z roku 2017.

xiaomi Mi6 rumor
Na Weibo se objevila naděje pro všechny, kdo chtějí malý a dobře vybavený telefon. Reinkarnované Xiaomi Mi6 by se mělo dočkat verze z roku 2020 (zdroj: Weibo)

Zdroj informací údajně pochází od manažera Xiaomi, který tímto chce udělat průzkum trhu. Je tedy dost možné, že se dočkáme reálného produktu. Původní Mi6 trpěla několika nedostatky, které by měla verze z roku 2020 vyřešit. Jedná se zejména o podporu českého LTE, NFC, displej až do krajů a vylepšením projde samozřejmě také hardwarová výbava.

xiaomi Mi6 rumor 1
Toto je fanouškovský render vytvořený na základě prvotních informací. Moderní vzhled a malé rozměry budou hlavním lákadlem novinky. Zdroj: Weibo

Procesorem by se měl stát Snapdragon řady 7xx nebo 8xx, navýšena bude také operační paměť a čtečka otisku prstů se s největší pravděpodobností přesune pod displej. O jménu připravovaného modelu můžeme zatím jen spekulovat, ale nabízí se Mi 6 (2020) nebo Mi 10 SE. O datu představení ani ceně nemáme žádné informace, ale je dost možné, že nebudeme muset dlouho čekat.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cukrik
Anonym
Cukrik
Offline

Kéž by to vyšlo a aspoň lepší baterku. Od Xiaomi bych to bral.

ghj ghj
Anonym
ghj ghj
Offline

kez by. i kdyz s10e neni uplne maly. snad se takovych modelu bude vyrabetvic a budou mit uspech.