Domů » Bleskovky » Chromecast dokáže přehrávat soubory uložené na Dropboxu

Chromecast dokáže přehrávat soubory uložené na Dropboxu

Chromecast mi přijde jako jedna z nejzajímavějších věcí, kterou Google v poslední době předvedl, zvlášť při ceně 35 dolarů (cca 700 korun). Jedná se o maličké zařízení, které podporuje WiFi a po připojení k televizoru můžete přehrávat obsah ze vzdáleného serveru. Většina z nás má stále značnou část fotografií a videí uloženou lokálně. Na to již existuje řešení, které prezentoval mladý vývojář, když jednoduchou úpravou proměnil zařízení s Androidem na server, ze kterého Chromecast může přehrávat data. Dnes si můžeme od stejného člověka prohlédnout další zajímavé demo.

Dropbox to Chromecast App

Koushik Dutta přišel na to, jak přehrávat soubory, které máte uložené v Dropboxu. Dropbox je populární cloudové úložiště, které využívají miliony lidí. To dává perfektní smysl, jelikož Chromecast dělá pouze to, že přehrává data ze serveru a je jedno jestli je serverem váš telefon, počítač, nebo datové centrum. Bohužel platí stejný problém, jako v minulém případě. Tato funkce zatím není veřejně dostupná, jelikož Google podobné zásahy nedovoluje. Musíme tak doufat, že se lidé v Dropboxu rychle inspirují.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).