Domů » Bleskovky » Chromecast dokáže přehrávat soubory uložené na Dropboxu

Chromecast dokáže přehrávat soubory uložené na Dropboxu

Chromecast mi přijde jako jedna z nejzajímavějších věcí, kterou Google v poslední době předvedl, zvlášť při ceně 35 dolarů (cca 700 korun). Jedná se o maličké zařízení, které podporuje WiFi a po připojení k televizoru můžete přehrávat obsah ze vzdáleného serveru. Většina z nás má stále značnou část fotografií a videí uloženou lokálně. Na to již existuje řešení, které prezentoval mladý vývojář, když jednoduchou úpravou proměnil zařízení s Androidem na server, ze kterého Chromecast může přehrávat data. Dnes si můžeme od stejného člověka prohlédnout další zajímavé demo.

Koushik Dutta přišel na to, jak přehrávat soubory, které máte uložené v Dropboxu. Dropbox je populární cloudové úložiště, které využívají miliony lidí. To dává perfektní smysl, jelikož Chromecast dělá pouze to, že přehrává data ze serveru a je jedno jestli je serverem váš telefon, počítač, nebo datové centrum. Bohužel platí stejný problém, jako v minulém případě. Tato funkce zatím není veřejně dostupná, jelikož Google podobné zásahy nedovoluje. Musíme tak doufat, že se lidé v Dropboxu rychle inspirují.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).