Chladnou hlavu: Unikátní e-book pro Android s podporou pro zrakově postižené

Události líčené v tomto povídkovém cyklu jsou bohužel inspirovány realitou. Jakákoliv podobnost postav se skutečnými osobami, žijícími či mrtvými, je poťouchle záměrná :-)

Před lety, když jsem konečně přestal nedbale míjet povídky svého kamaráda Jiřího Charváta, předního představitele českého fandomu Červeného trpaslíka, nemohl jsem se od čtení odtrhnout a dostával dusivé záchvaty smíchu. Od té doby jsem mu pomáhal s vývojem webových stránek projektu Chladnou hlavu, a po letech, vzhledem ke svému povolání, jsem se rozhodl vytvořit i aplikaci pro telefony a tablety s Androidem. 

 

Vzhledem k mému pracovnímu vytížení a touze mít aplikaci co nejvymazlenější, trval vývoj navzdory nevelkému rozsahu takřka tři měsíce, ale výsledek dle mého skromného názoru stojí za to. V aplikaci naleznete nejen všechny texty titulního povídkového cyklu, který důkladně prověří vaši bránici, ale i kompletní sbírku autorovy netradiční poezie a celý vaginálně-existenciální komiks Qejci, popisující nelehkou životní pouť spermií v děloze. Aplikace vás navíc sama upozorňuje na nový obsah, aby vám nikdy nic neuteklo. Vznikl tak dost možná ten nejlepší e-book pro Android.

  

Rozhodně nečekejte žádnou suchou čtečku. Aplikace klade maximální důraz na uživatelskou přívětivost a na to, aby bylo pročítání textů i prohlížení komiksů atraktivním a moderním zážitkem. A aby toho nebylo málo, veškerou tvorbu si můžete stáhnout offline a vzít si ji na cesty.

-

A tím ještě nekončíme. Aplikace má jednu velmi neobvyklou vlastnost. Počínaje verzí 1.1 je plně optimalizována pro zrakově postižené. Netýká se to jen banálního popsání všech ovládacích prvků, ale kteroukoli povídku či básničku si můžete nechat přečíst za pomoci syntézi řeči. No a protože ani to nestačí, připravili jsme i kompletní transkripci komiksů, aby ani nevidomí nezůstali o nic ochuzeni.

Chladná hlava pro Android

Všechny stripy už nyní obsahují kompletní přepis dialogů a dokonce i popis situace nahrazující důležité vizuální prvky. Rádi bychom navázali i spolupráci s komunitou, abychom doladili případné nedostatky, kterých si člověk s fungujícím zrakem nemusí povšimnout. Zkrátka a dobře, Chladná hlava vás nenechá chladnými!

Autor článku
Johny_G
image/svg+xml
+

Kapitoly článku