- Microsoft vydal aplikaci Copilot pro Android, iOS a iPadOS
- Aplikace umí generovat texty a obrázky a také odpovídat na všemožné dotazy
- Copilot pohání technologie ChatGPT a DALL-E od OpenAI
- Využívání služby je zcela zdarma
Letošní rok se v technologickém světě nesl ve znamení generativní umělé inteligence. Velkým hráčem v této oblasti je Microsoft, který využívá úzkého partnerství se společností OpenAI a jejích technologií ChatGPT (pro generování textu) a DALL-E (pro generování obrázků). Redmondští v průběhu roku nasazovali umělou inteligenci do širokého spektra svých aplikací a služeb, nejprve na počítačích, poté i na smartphonech.
Android dostává svůj Copilot
Umělá inteligence od Microsoftu byla dosud na telefonech dostupná prostřednictvím aplikací Bing a Edge, jelikož však Redmondští na podzim veškerou svoji AI iniciativu zastřešili jednotným jménem Copilot, došlo ke sjednocení i v této oblasti. Microsoft v minulém týdnu v tichosti vydal aplikaci Copilot pro Android – překvapivě však nedošlo k přejmenování aplikace Bing, ale k vytvoření zbrusu nové aplikace.
Copilot pro Android vypadá a funguje podobně jako dříve Bing Chat – umí zodpovídat na všemožné dotazy a také generovat texty a obrázky. Službu na pozadí pohání technologie DALL-E 3 a ChatGPT-3 a GPT-4. Zatímco přístup k nejnovějším jazykovým modelům od OpenAI běžně vyžaduje předplatné, v rámci služby Microsoft Copilot jej získáte zcela zdarma.
Zajímavé je, že Copilot vyšel prozatím pouze pro Android, o verzi pro iOS zatím nemáme žádné informace. Majitelé iPhonů ale nemusejí smutnit, stále mohou využívat aplikaci Bing se stejnou funkčností.
K dispozici je i verze pro iOS a iPadOS (oživeno 30. 12.)
Pár dní po vydání aplikace Copilot pro Android vyšla i verze pro jablečné platformy iOS a iPadOS. Aplikace je funkčně i designově shodná s verzí pro Android, majitelé iPhonů i iPadů si rovněž mohou užít bezplatný přístup k technologiím ChatGPT-3/4 a DALL-E 3 od OpenAI a s jejich pomocí generovat texty či obrázky. Copilot je k dispozici v češtině a vyžaduje iOS/iPadOS minimálně ve verzi 15.