Domů » Bleskovky » CG Transit 3.0: Nová verze jízdních řádů pro Android a iOS s mnoha vylepšeními

CG Transit 3.0: Nová verze jízdních řádů pro Android a iOS s mnoha vylepšeními

Vývojáři Circlegate dnes představili kompletně novou verzi aplikace CG Transit pro platformy iOS a Android. CG Transit patří už více než dva roky k jedné z nejlépe hodnocených aplikací na cestování na českém App Store a Google Play a umožňuje vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů a MHD v České republice a na Slovensku. Aplikace k vyhledávání nepotřebuje internetové připojení, jizdní řády se stahují při prvním spuštění.

 

Data jízdních řádů jsou zpoplatněna ročním licenčním poplatkem a k dispozici jsou zvýhodněné balíčky jízdních řádů (např. Česká republika nebo Slovensko). Každý uživatel má možnost veškerou funkčnost aplikace vyzkoušet po jeden měsíc zdarma.

CG Transit 3.0 přináší spoustu vylepšení, které by měly ještě více usnadnit cestování hromadnou dopravou. Mezi ty nejzásadnější patří:

 • kompletně nový vzhled aplikace
 • vyhledávání spojení přímo na mapě
 • náhledy linek v našeptávači
 • vyhledávání linek a zastávek
 • podpora pro tablety (iPad a Android tablety)

- -

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

19 komentářů

 1. Výborná aplikace pro jízdní řády – často mě zachránila třeba právě proto, že nebyl k dispozici internet a jsou offline a za 75 Kč (jestli už nezdražili) máte řády po celé ČR rychle a jednoduše – doporučuji a jen co se dostanu na net, zaktualizuji :)

 2. František Šafr

  Pro systém WP8 opět nic? Nebo se o tom jen nepíše a aktualizace přijde?

 3. WP7.8 doufam taky:)

 4. pejvl (neregistrovaný)

  používám ke spokojenosti na windows phone. zde žádný update nebude?

 5. joseph (neregistrovaný)

  no na vyhledani spoje mi staci pubtran. Hledane spoje pak najdu v historii, takze neni problem jeste pred cestou na domacim wifi vyhledat trasy zpet. offline rady jsou ok, ale u mhd pochopitelne neumi pocitat s vylukami, coz muze byt obcas velky problem.

  • Např. jízdní řády na Android verzi se aktualizují plně automaticky, pokud je dostupná WiFi. Pokud máte data aktuální, hledání je přesně jako na IDOSu, takže i s výlukami ;)

 6. Pro Windows Phone uživatele:

  Bohužel jsem uplynulý půlrok byli natolik zaneprázdněni iOS a Android verzemi, že nebyl na WP verzi čas. Pokusíme se to v budoucnu napravit, pokud to půjde.

  V tuto chvíli tedy vyšla nová verze pouze pro platformy iOS a Android.

  • Funguje WP verze i offline? Na androidu používám a zatím si jí nemůžu vynachválit

  • Rezza (neregistrovaný)

   Co zkusit aspon Androiidi verzi dostat na BB10? ;-)

  • WP verze je pouze online, takže je nutné připojení k internetu.

  • WP verze je pouze online, často se stává, že přestane fungovat třeba na hodinu spojení, ačkoliv jinak ostatní data na telefonu fungují a nikdo se s tebou nebaví, viz i zdejší fórum, kde k aplikaci založili samotní vývojáři původně téma, ale asi není čas, aby koukli jednou za kvartál na odezvu a odpověděli. Aplikaci nedoporučuji, stejně jako píše níže Mimonaut.

  • Tak to se omlouvám. Poslední dobou bylo času opravdu málo, takže jsem fórum nesledoval. Napište nám prosím na email a pokusíme se to vyřešit. Server by fungovat měl…

 7. K WP verzi..

  Pro vývojáře CG: bohužel, vzhledem k faktu, že vývojáři wmm jízdních řádů byli ve zlepšování své aplikace agilnější a během posledních půl roku přinesli několik významných update, vaše CG transit aplikace velmi mírně řečeno zaostává. Takže nejenže není důvod jí používat, ale rozhodně jí ani nikomu nedoporučím.. Holt ztratit pověst je jednodušší, než ji získat. A to jsem vaší app ze začátku hodně propagoval..

  • No já nevím, ale na HTC8X používám právě tu „zaostalou“ aplikaci SG… Líbí se mi přehlednost a jednoduchost aplikace.

  • Ano, máte pravdu. WP verzi jsme poslední dobou zanedbávali, protože Android a iOS nás vytížila na víc než sto procent. Uvidíme, jak to bude dále. V tuto chvíli nechci určitě nic slibovat.

 8. Zkusili jste už někdo novou Android verzi? To je fakt porod. Nechápu jak, tohle mohl vývojář vypustit.

  Aplikace byla až do nové verze skvělá a používal jsem ji několikrát denně. Minimálně 90% mého užívání znamenalo vyhledávání MHD s použitím vyhledávání z více zastávek zároveň. Nová verze udělala z vyhledávání MHD nepochopitelný úkol a mám pocit, že ani vývojář nemá jasno, co tím chtěl říct. A funkce vyhledávání z více zastávek byla zrušena, paráda.

  Předpokládám, že k původní verzi aplikace se už asi nedostanu…jen se ptám na možnost jak se zbavit té hrůzy?

  • Stejný dojem :/ Já obnovím zálohu a zakážu aktualizace, ale snad to bude nadále aktualizovat spoje …

 9. Janekjankovatej (neregistrovaný)

  No nefíím jsou to trochu omalovánky, ale snad si zvyknu,stará app se mi líbila víc

 10. jozo (neregistrovaný)

  Moja prva skusenost nakolko vlakmi jazdim velmi malo a po cerstvoom stiahnuti CP mi to nenaslo spoj, ktory urcite jazdi – ani po zadani mesta cez ktore to ma ist :(

  Takze z mojho pohladu, mierna strata dovery – aj napriek slusnym recenziam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).