Domů » Bleskovky » Česko má na telefonech nejlepší uživatelskou zkušenost při sledování streamovaného videa

Česko má na telefonech nejlepší uživatelskou zkušenost při sledování streamovaného videa

Z celkem měřených 69 zemí celého světa se Česká republika umístila na prvním místě při měření uživatelské zkušenosti streamovaného videa na mobilním telefonu. Matadoři v oblasti mobilních datových služeb jako Finsko či Estonsko se nedostali ani do první desítky; vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti OpenSignal.

Pouze 11 ze 69 zemí světa získalo hodnocení „velmi dobré“ v oblasti uživatelské zkušenosti při sledování videa v mobilním telefonu. Česká republika se umístila na prvním místě, následovalo Maďarsko, Norsko, Belgie, Spojené Arabské Emiráty a Singapur. V testu byla posuzována zejména rychlost a kvalita přehrávání. V 11 zemích s nejlepší kvalitou se video spustilo na mobilním telefonu velmi rychle a málokdy se zastavilo i při vyšší kvalitě rozlišení. Zajímavé je, že v první jedenáctce byly kromě dvou asijských zemí zastoupeny pouze evropské země, a to zejména ze střední a východní Evropy.

České mobilní sítě patří dlouhodobě k nejkvalitnějším v Evropě. Mezinárodní srovnání potvrzuje, že jsme premianti i v celosvětové konkurenci,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Měření uživatelské zkušenosti se zaměřovalo zejména na kvalitu obrazu, rychlost spuštění a celkovou stabilitu přehrávání videa. Data byla získána z celkového počtu 87 mld. měření na celkem 8 milionech mobilních zařízení v rámci 69 zemí světa. Test probíhal od půlky května do půlky srpna roku 2018.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

5 komentářů

  1. Jestli ono to nebude tím, že jsme díky cenové politice a zkušenostmi s tím, co naši Olygopolní operátoři dokáží méně nároční.

  2. @stalkerpetr
    A nemyslíte, že ta data byla získána podle nějaké metodiky? Jak jsem tak jezdil po Evropě, tak si myslím, že tu vůbec nemame nad čím naříkat…

  3. Jak už psal kdosi jinde: jsou nejlepší dálnice v KLDR, protože tam nikdo nikdy nestojí v kolonách? A nebo tam nejsou kolony proto, že po těch dálnicích nikdo moc nejezdí? :-)

  4. Já teda nejlepší zkušenost nemám když musím šetřit data kde se dá a koukat na videa v 360p protože těch směšných 10 GB dat za 650 Kč kdybych neměl pevný internet ale jelikož mám tak to mám za 550 Kč bez úvazku protože O2 jsou zloději.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).