Domů » Bleskovky » Česko má na telefonech nejlepší uživatelskou zkušenost při sledování streamovaného videa

Česko má na telefonech nejlepší uživatelskou zkušenost při sledování streamovaného videa

Z celkem měřených 69 zemí celého světa se Česká republika umístila na prvním místě při měření uživatelské zkušenosti streamovaného videa na mobilním telefonu. Matadoři v oblasti mobilních datových služeb jako Finsko či Estonsko se nedostali ani do první desítky; vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti OpenSignal.

Pouze 11 ze 69 zemí světa získalo hodnocení „velmi dobré“ v oblasti uživatelské zkušenosti při sledování videa v mobilním telefonu. Česká republika se umístila na prvním místě, následovalo Maďarsko, Norsko, Belgie, Spojené Arabské Emiráty a Singapur. V testu byla posuzována zejména rychlost a kvalita přehrávání. V 11 zemích s nejlepší kvalitou se video spustilo na mobilním telefonu velmi rychle a málokdy se zastavilo i při vyšší kvalitě rozlišení. Zajímavé je, že v první jedenáctce byly kromě dvou asijských zemí zastoupeny pouze evropské země, a to zejména ze střední a východní Evropy.

České mobilní sítě patří dlouhodobě k nejkvalitnějším v Evropě. Mezinárodní srovnání potvrzuje, že jsme premianti i v celosvětové konkurenci,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Měření uživatelské zkušenosti se zaměřovalo zejména na kvalitu obrazu, rychlost spuštění a celkovou stabilitu přehrávání videa. Data byla získána z celkového počtu 87 mld. měření na celkem 8 milionech mobilních zařízení v rámci 69 zemí světa. Test probíhal od půlky května do půlky srpna roku 2018.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments