Na českém Googlu lze nově vyhledávat letenky, destinace a tipy pro cestovatele

Google dnes vydal dvě aktualizace pro svůj vyhledávač, které pomohou zejména českým cestovatelům. Dostupné byly již v americké verzi vyhledávání, nyní však oficiálně přišly i na náš trh. První službou jsou Destinace, které vám usnadní orientaci v nepřeberném množství informací o turistických cílech, destinacích, památkách, ubytování a dopravě. Do mobilní verze vyhledávače stačí napsat název kontinentu, státu, či země a „destinace“, „dovolená“ či předmět vašeho zájmu (např. „architektura“, “pěší turistika”, “kultura” aj.). Můžete tedy napsat např. „Praha destinace“ či „Evropa pláže“. Poté se vám zobrazí interaktivní karty pro danou lokalitu.

Destinace poskytují podle Googlu obecný přehled o více než 2 000 nejnavštěvovanějších místech vč. oblíbených aktivit v místě, počasí v jednotlivých obdobích, videí a detailech o turistických sezónách. Zobrazit by se měly i statistické informace typu kdy je v lokalitě nejméně turistů a nejlepší počasí. Zájemci mohou prozkoumat i oblíbené itineráře, které jsou založeny na skutečném chování uživatelů a ukáží nejoblíbenější turistická místa a nejvhodnější trasu, která je spojuje.

 

Druhá dnes spuštěná aktualizace nese název Letenky Google. Ta je vlastně obdobou známých serverů typu Skyscanner a ušetří vám čas při vyhledávání, porovnávání a nákupu letenek. Vyhledávání podporuje vnitrostátní i mezinárodní lety od desítek poskytovatelů. Výhodou oproti specializovaným službám je, že máte informace k dispozici přímo z klasického prostředí vyhledávače. Zajímavostí jsou také informace, kdy jsou letenky do destinace nejlevnější, tipy na úsporu peněz při volbě alternativního data odletu či letiště nebo možnost prozkoumat kam se lze dostat např. během tříhodinového letu nebo za určitou cenu.

Nastavit si můžete také upozornění a dostávat tak informace o tom, kdy se předpokládá, že se cena vybraných letenek změní. Službu je možné nalézt buď zadáním konkrétní domény google.cz/flights, nebo vyhledáním „Letenky Google“ ve vyhledávači.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku