Domů » Bleskovky » Česká aplikace OneCard: nahrajte si své věrnostní karty do telefonu

Česká aplikace OneCard: nahrajte si své věrnostní karty do telefonu

S novou mobilní aplikací OneCard od českého vývojáře Tomáše Hlaváčka už vaše peněženka nebude přetékat plastovými věrnostními kartami. Ty, které mají čárový kód, můžete nyní už s klidem nechat doma. A kromě toho taky budete hned vědět, když váš oblíbený obchod s oblečením, nebo drogerie pro vás připraví nějakou akční nabídku nebo vydá slevové kupóny. Aplikaci OneCard mohou prozatím využívat majitelé smartphonů s Androidem, verze pro iPhone je aktuálně ve vývoji.

Jak se aplikace používá?

Mobilní peněženka na věrnostní karty OneCard po vás při spuštění nepožaduje žádnou registraci a ke svým uloženým kartám se díky otmu dostanete okamžitě a bez zdržování. Po nainstalování je hned jasné, co dál – přes pulzující modré tlačítko se zobrazí seznam obchodů, kterých je více než 350 a dá se v nich vyhledávat. Po výběru jednoho z nich si naskenujete příslušnou kartu a hned ji můžete začít používat. Na úvodní stránce ji uvidíte pěkně s logem i typickou barvou, takže orientace mezi uloženými kartami je snadná a rychlá (tedy pokud jich nemáte po kapsách a peněženkách desítky).

V obchodě pak stačí u pokladny na telefonu ukázat detail karty s čárovým kódem. Některé obchody mohou mít starý skener, který nebude umět čárový kód z obrazovky mobilního telefonu načíst. V takovém případě stačí když pokladní opíše čísla pod čárovým kódem.

Slevy a akce v mobilu

OneCard ale neslouží jen jako mobilní peněženka a náhrada plastových karet. Pokud máte v mobilu připojení k internetu, tak se vám v aplikaci zobrazí také aktuální nabídka nejrůznějších slevových kupónů, nákupních letáků a jiných akcí, které lze okamžitě využít nejen v kamenných obchodech, ale i v e-shopech při nákupu na internetu.

Zálohujte a sdílejte

Další užitečnou funkcí mobilní OneCard je zálohování věrnostních karet. Stačí se identifikovat pomocí Google účtu a pak lze karty uložit na server. V případě ztráty mobilního telefonu je velmi snadné karty znovu obnovit. Stejná funkce se dá použít i pro sdílení karet v rodině a s přáteli. Zatím ovšem není možné sdílet jen některé karty. To ale v rámci rodiny, kde se karty sdílejí nejčastěji, není žádná nevýhoda.

Každému se už určitě někdy stalo, že u sebe neměl nějakou věrnostní kartu zrovna, když ji nejvíce potřeboval. Je to dáno jednak omezeným místem v peněžence a taky jejich množstvím, málokdo u sebe nosí všechny. Nová česká aplikace OneCard tenhle problém celkem elegantně řeší a navíc nestojí ani korunu.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

11 komentářů

 1. Úplne na sedláka okopírovaná STOCARD ??? či mi niečo ušlo?

 2. A portmonka jak je na tom v porovnani s touto aplikaci ?

  • Lépe:
   – při výběru karty rozsvítí displej plným jasem pro lepší čitelnost
   – karty lze řadit na čtyři způsoby jak je libo
   – některé karty mají kromě čárového kódu i ještě svoje vlastní číslo. Nevím přesně k čemu je, ale je, a to se dá v Portmonce zadat jako další položku

  • Hůře
   – neustále votravuje s registrací
   – dostat se při placení v obchodu k detailu karty vyžaduje tři kliky místo jednoho
   – a největší pain – dvakrát po sobě mi smazala kompletně všechny karty, takže z telefonu mazala hned pryč (teda aspoň iOS, nevím jak android)

  • A jeste jednou hure:
   vyvojar je MAFRA, takze patri nasemu milovanemu AB. Nemam zapotrebi krmit ho dalsimi daty.

 3. Mám, ozkoušeno v Makru, IKEA, oboje bez problému. Aplikace nechce zbytečná oprávnění… Za mě super…

 4. Používám na to už roky aplikaci mobile-pocket a je to úplně v pohodě. Nechápu, proč někdo vyvíjí něco, co už tu je x krát.

 5. Stocard je vyrazne lepsi, s podporou vice druhu karet i zahranicnich. Umi sync i zalohu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).