Domů » Bleskovky » CEO Hewlett-Packard: Microsoft a Intel se stávají přímou konkurencí

CEO Hewlett-Packard: Microsoft a Intel se stávají přímou konkurencí

Současná CEO společnosti Hewlett-Packard, Meg Whitman, nemá problém s konstatováním nepříjemných faktů. Server Barrons.com informoval o jejím středečním výroku, že HP se do hry zapojilo celkem pozdě, pokud jako „hru“ bereme přechod k mobilním zařízením. Dále řekla, že jejich vztah s Microsoftem a Intelem se změnil z dlouholetých partnerů na přímou konkurencí. Společnost se podle ní nyní snaží rychle diversifikovat byznys z tradičních PC, která přestala být pro HP tak zisková.

 

Meg prohlásila: „Zařízení postavená na platformě Intelu a Windows jsou agresivně nahrazována počítači založenými na ARM a mobilními zařízeními. Počítače klesají, zatímco tablety rostou. Naši dlouhodobý partneři jako Intel a Microsoft se stávají přímou konkurencí.“

Whitman se nebála mluvit otevřeně již v minulosti. Minulý rok prohlásila, že notebooky HP působí jako cihla a společnost se potřebuje naučit dělat lehčí a tenčí laptopy, podobné jako je MacBook Air od Applu. Výsledkem je snaha HP rozčleňovat byznys a ochota více investovat do vývoje zařízení s Androidem a do Chromebooků.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. To se to mluví, ale zatím jen pohřbívají…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).