Čekáte na Steam Deck? Tahle zpráva vám udělá radost

steam deck

Když přišla společnost Valve se svým herním zařízením Steam Deck, mnoho zarytých PC hráčů zajásalo: konečně si budou moci vzít svoje AAA tituly také na cesty. Jenže globální nedostatek komponentů zkomplikoval uspokojení poptávky, která mezitím na novinku vznikla. Na hráče tak čekalo poměrně nepříjemné překvapení v podobě čekání na vytoužený herní stroj.

Na oficiálním twitterovém účtu Valve vyhrazeném pro Steam Deck se však nyní objevila potěšující zpráva. „Nakopli jsme produkci a dnešním dnem budeme na trh dodávat každý týden více než dvojnásobek Steam Decků!“, stojí v prohlášení. Přesná čísla Valve nicméně nezveřejnil a není tedy jisté, zda zdvojnásobení dodávek uspokojí všechny hráče se stále platnou rezervací, nebo jestli se jen doba čekání notně zkrátí, ale poptávka stále bude výrazně převyšovat nabídku.steam deckNepřehlédněte

Steam Deck v testu odolnosti: odolá plastová konzole pokusu o zlomení?

Steam Deck je na vrcholu žebříčku SteamDB posledních devět týdnů, což naznačuje stále silnou poptávku po specializovaném herním zařízení připomínajícím Nintendo Switch. Jeden z uživatelů Redditu s přezdívkou Fammy rovněž vytvořil neoficiální sledování uspokojených objednávek a dle jeho informací Valve stále dodává kousky s 512GB úložištěm objednané v první hodině od zahájení prodeje ve Velké Británii.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku