Domů » Bleskovky » Čekáte na nový MacBook Air? Letos se s ním nepočítá, tvrdí uznávaný analytik

Čekáte na nový MacBook Air? Letos se s ním nepočítá, tvrdí uznávaný analytik

MacBook Air s čipsetem M1 spatřil světlo světa v listopadu loňského roku. Kromě aktualizovaných vnitřností jsme se po vizuální stránce nedočkali žádných zásadnějších změn. Fanoušci populárního modelu proto upírali zraky na letošní rok, kdy očekávali redesignovaný MacBook Air, který nicméně doposud nepřišel.

macbook air
MacBook Air letos nedorazí, tvrdí Ming-Chi Kuo

Známý analytik Ming-Chi Kuo má pro všechny netrpělivé zájemce o redesignovaný MacBook Air špatnou zprávu – Apple si novou verzi populárního notebooku šetří až na příští rok, konkrétně na třetí čtvrtletí 2022.

macbook air barvy
MacBook Air se dle Jona Prossera dočká stejných barevných variant jako 24″ iMac (ilustrační obrázek)

Chystaný MacBook Air má podle Kua nabídnout zcela nový design, mini-LED displej a výkonnější verzi čipsetu od Applu. Ke spekulacím se přidal také Mark Gurman z Bloombergu, který tvrdí, že novému MacBooku Air nebude chybět tenčí a lehčí tělo, dva USB 4 porty a nabíjení MagSafe.

Nového MacBooku Air se letos pravděpodobně nedočkáme

Leaker Jon Prosser si k odhadům ještě přisadil, že nový Air dostane širokou barevnou paletu, podobnou letos představenému iMacu. Kromě redesignovaného MacBooku Air stále ještě čekáme na MacBook Pro s čipsetem od Applu, který měl podle některých odhadů Apple odhalit na WWDC, nicméně se tak nestalo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).