Na berlínském veletrhu IFA 2017 představila firma Cat svůj první odolný tablet T20. Zajímavé je, že na rozdíl od smartphonů této společnosti nepoběží na Androidu, ale na plnohodnotném desktopovém operačním systému Windows 10. Nabídne podporou LTE připojení, osmipalcový HD displej, čtyřjádrový Intel Atom Z8350 a 2 GB RAM.
Tablet splňuje certifikaci IP67, která zaručuje, že tablet odolá ponoru až jeden metr pod vodní hladinu po dobu až 30 minut. Odolat by měl také vlhkosti, písku, prachu a podle výrobce splňuje dokonce i požadavky vojenského standardu MIL SPEC 810G. Přežít by bez úhony měl i pád z výšky 1,8 metru a nepoškodí ho ani vibrace, solná mlha či extrémní atmosférický tlak. Cat tak evidentně cílí zejména na firemní využití v prostředí výrobních provozů a podobně.
Z výbavy za zmínku stojí také podpora GPS i ruského Glonass, 5GHz Wi-Fi a mini HDMI výstup. Balení pak obsahuje bezpečnostní poutko na ruku, micro USB 3.0 kabel a USB nabíjecí adaptér.
Tablet Caterpillar T20 bude na náš trh uveden v průběhu podzimu 2017 za zatím neupřesněnou cenu.