Domů » Bleskovky » CAT B15 se těžké techniky nebojí: Jak obstál v netradičním testu? (video)

CAT B15 se těžké techniky nebojí: Jak obstál v netradičním testu? (video)

Společnost Caterpillar je známá především výrobou těžké stavební techniky, na trh ale uvedla i několik telefonů, jejichž společným jmenovatelem je vysoká odolnost. Poslední model od této značky s označením B15 (recenze) byl v novém videu, které výrobce před několika dny uveřejnil na svém YouTube kanálu, podroben těžké zkoušce, v níž se utkal s několika stroji od téže společnosti. Nejprve je z upuštěn z výšky několika metrů do kaluže, následně vytažen a znovu hozen na zem. Ve finále se tento konkrétní kus přidá k dalším 599 totožným smartphonům a ty jsou přejety pásovým nakladačem o hmotnosti 4,6 tuny.

  

Vzhledem k faktu, že jde o promo video samotného výrobce, je samozřejmé, že všechna zařízení přežila bez jakékoliv úhony. Ve skutečnosti se ovšem uživatelé setkávali s problémy s uchycením zadního krytu a s tím souvisejícím zatékáním do útrob zařízení. CAT B15 je na trhu již téměř rok a výrobce tento problém mohl vyřešit, přesto jsme však do určité míry skeptičtí. Výbava v čele se čtyřpalcovým displejem, dvoujádrovým procesorem od MediaTeku a 512MB RAM je na dnešní dobu navíc velmi slabá, obzvláště vzhledem k ceně atakující hranici 7 500 Kč. Tak či onak, video samotné je velmi dobře udělané a za shlédnutí určitě stojí.

Gravity | Cat® Trials

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).