Domů » Bleskovky » Bývalou továrnu Applu na safírová sklíčka zachvátil požár

Bývalou továrnu Applu na safírová sklíčka zachvátil požár

Jednu z továren Applu před několika dny zachvátil nečekaný požár. Jednalo se o budovu společnosti GT Advanced, která měla původně sloužit pro produkci safírkových sklíček. Příčina požáru zatím není potvrzena, nicméně podle dosavadních informací se předpokládá chyba v elektroinstalaci solárních panelů. Plameny se začaly šířit ze střechy budovy, odkud byly během několika desítek minut uhašeny hasičským sborem. Požár se naštěstí nedostal do interiéru a známy nejsou ani případy zranění.

 

Po evakuaci zhruba čtyřiceti zaměstnanců se složky požární ochrany pustily do vyšetřování nehody za účelem lokalizovat ohnisko požáru a zjistit, zda se nejednalo o úmyslný čin. Po relativně nečekaném krachu GT Advanced se kalifornský výrobce rozhodl, že bývalou továrnu přetransformuje na globální datové centrum.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Poistovna tu stratu zatiahne :-)

  2. No zachvátil:) Zachvátil chápu, jako že to prakticky lehlo popelem. Tady koukám max. na vypuknutí nebo postížení požárem, ale to jsou holt nuance, které novinář asi nemusí vnímat, pokud tedy nepotřebujeme bombastický nadpis s Applem, že:)

  3. Mark (neregistrovaný)

    Cicham za tim pojistovaci podvod

  4. Tomu říkám tedy pěkná náhoda, to bude plněníčko :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).