Domů » Bleskovky » Budoucnost značky Surface? Panos Panay naznačuje kapesní zařízení a modulární počítač

Budoucnost značky Surface? Panos Panay naznačuje kapesní zařízení a modulární počítač

Microsoft v tomto týdnu představil „nové“ počítače Surface, byť slovo nové musíme dát do uvozovek, neboť změn se v porovnání s minulou generací odehrálo minimum. Redmondští evidentně potřebovali před Vánoci naplnit své portfolio počítači s aktuální generací procesorů, nepochybujeme však, že ve svých vývojových laboratořích kutí zajímavější produkty. O nich se po tiskové konferenci rozpovídal otec divize Surface Panos Panay v rozhovoru pro TheVerge.

Sluchátka jako další díl do skládačky

Ten vyzdvihl zejména nově představená sluchátka Surface Headphones, neboť ta se mají stát další skládačkou pro zkompletování té správné zkušenosti ze zařízení Surface. Hardwarová divize Microsoftu se zřejmě bude snažit jít ve šlépějích Apple a představit celý ekosystém vzájemně propojených zařízení. Sluchátka byla navržena tak, aby vyhovovala většině uživatelů produktů Surafce, jako jsou hráči her či posluchači nebo tvůrci hudby. Stejně jako ostatní zařízení Surface mají i nová sluchátka přinášet adaptivní funkce pro různé způsoby použití, v jejich případě se jedná o otočný volič potlačení šumu, integrované funkce Cortana a Skype či funkce automatického ztlumení zvuku.

Surface Studio by mohlo být modulární

Z rozhovoru vyplynulo, že se od Microsoftu můžeme dočkat i dalšího příslušenství, například webkamery do USB-C portu, která bude vycházet z kamerky pro druhou generaci prezentační tabule Surface Hub. Ta dorazí v příštím a přespříštím roce ve dvou variantách – Surface Hub 2S a 2X, přičemž jejich konstrukce má být částečně modulární a umožní například za chodu vyměnit procesor, ať už z důvodu upgradu či opravy. Podle Panoye se modulární v budoucnu pravděpodobně stane i počítač Surface Studio, byť podrobnostem se vyhýbal.

Dočkáme se kapesního počítače?

To, že Microsoft připravuje kapesní počítač se schopností telefonovat, je jakési veřejné tajemství, které prozrazují jak občasné úniky přímo z Microsoftu, tak i náznaky ukryté v kódech systému Windows. Naposledy byly zmínky o zařízení Andromeda zachyceny v jazykových balíčcích Windows 10, kde se objevují zajímavé zmínky o zařízení, které lze složit, které umí zaznamenávat hovory, či odesílat zprávy volajícímu.

Jiné soubory zase popisují chování zařízení v situacích, kdy je vypnutá jedna ze dvou obrazovek, nebo naopak připojen třetí displej. Zkrátka a dobře, v Microsoftu na kapesním počítači stále pracují, což ostatně nepřímo potvrdil i Panos Panay v rozhovoru.

Kapesní skládací počítač je údajně jeho snem, dokonce jej označil za své dítě. Dodal však, že v Microsoftu budou nadále vyvíjet nové věci ale půjdou s nimi ven, až je vyhodnotí jako hotové a přínosné pro zákazníky. Tato slova zřejmě potvrzují fakt, že Microsoft už měl skládací kapesní Surface prakticky hotov, ale jeho vydání pozdržel, aby provedl nějaké úpravy pro jeho zdokonalení.

Stejně jako u Surface Hubu 2 je totiž zapotřebí zajistit dokonalé souznění mezi hardwarem a softwarem, aby z výsledku profitoval zejména zákazník. Jsme zvědaví, zda jej Microsoft v blízké budoucnosti nalezne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments