Domů » Bleskovky » Surface Pro 6 a Surface Laptop 2 oficiálně: černý kabátek a výkonnější procesory

Surface Pro 6 a Surface Laptop 2 oficiálně: černý kabátek a výkonnější procesory

Microsoft před malou chvíli představil novou generaci svých počítačů Surface Pro a Surface Laptop. Vyplnily se předchozí spekulace, jedná se pouze o velmi skromný update dosavadních modelů, který zřejmě jejich majitele nepřinutí k upgradu.

Surface Pro 6

Microsoft se paradoxně po jednogenerační pauze opět vrací k číslování, po modelu Surface Pro (2017) představil nový Surface Pro 6. Z hlediska designu mezi oběma zařízeními žádné rozdíly nenajdeme, nezměnila se ani portová výbava, takže ani tentokrát Surface Pro nedostal USB-C port, kterým se pyšní i nejlevnější Surface Go.

Největší změnou představené novinky je výměna sedmé generace procesorů Intel Core za osmou, což znamená dvojnásobek procesorových jader (ze dvou na čtyři), a tím výrazně zvýšený výkon, Microsoft tvrdí, že až o 67 procent. Z nabídky zmizela varianta se 4 GB RAM, minimum je nově 8 GB, Poslední novinkou je nová černá barva, která doprovází současnou stříbrnou. Počítač vydrží až 13,5 hodin v provozu, přitom váží pouze 0,77 kg. Kromě procesoru (Intel Core i5 nebo i7) si bude moci zákazník vybrat kapacitu RAM (8 nebo 16 GB) a velikost úložiště (128, 256, 512 a 1 024 GB).

Surface Pro 6 bude na americkém trhu dostupný 16. října, jeho cena bude startovat na 899 dolarech (asi 20 tisíc korun bez DPH). V ceně není zahrnuta klávesnice Type Cover ani pero Surface Pen. Operačním systémem je Windows 10 Home s aktivovaným S Mode, který však bude možné bezplatně vypnout.

Surface Laptop 2

Microsoft také vylepšil svůj notebook Surface Laptop, který stejně jako Surface Pro 6 dostal černou barevnou variantu a nové procesory, s nimiž má být počítač až o 85 procent rychlejší než předchozí generace.

Kromě toho byl vylepšen displej, který nově nabízí kontrastní poměr 1500:1, a také klávesnice, která má být tišší než u předchůdce. Surface Laptop nabízí stejný výběr procesorů i pamětí jako Surface Pro, totožný je i použitý operační systém.

Surface Laptop 2 půjde do prodeje rovněž 16. října, jeho cena bude startovat na 999 dolarech (asi  22 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments