Domů » Bleskovky » Microsoft Andromeda letos světlo světa nespatří. Jeho budoucnost je nejistá

Microsoft Andromeda letos světlo světa nespatří. Jeho budoucnost je nejistá

V Microsoftu už nějakou dobu pracují na univerzálním operačním systému AndromedaOS, který pojede na nejrůznějších platformách. V přípravě má být také skládací zařízení s označením Andromeda, což v minulosti prozradila tato patentová přihláška. Podle zdrojů novinářky Mary Jo Foley, která je známou expertkou na Microsoft, to ale s Andromedou není tak žhavé (to platí jak pro systém, tak pro samotné zařízení).

Původně se totiž měly některé části AndromedaOS objevit v sestavení Windows 10 s kódovým označením Redstone 5, nicméně zdroje tvrdí, že Microsoft celou Andromedu uložil k ledu. Ohrožena jsou také zařízení s dvěma obrazovkami, o kterých se spekulovalo, že by mohla spatřit světlo světa koncem roku 2018. Teď to ale vypadá, že se letos vůbec nedočkáme, a kdo ví, zda vůbec někdy.


Čekáte na Andromedu? Dřív se možná dočkáte Godota

Co za stopkou může stát, je předmětem dohadů. Údajně ale není trh na změny z Andromedy připraven, což platí také pro zařízení se dvěma obrazovkami. Svůj podíl na tom může mít také nedávná restrukturalizace, která některé projekty vrátila zpátky k rýsovacímu prknu. A Andromeda je pravděpodobně jednou z obětí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lumír
Anonym
Lumír

Tady se není čemu divit.Dva roky melou jen same hov..
5let jsem používal lumie s tím že nic lepšího není,tak to poserou.A už mě nebaví ty jejich kecy ????????

Milan
Anonym
Milan

Lepší prozřit pozdě než nikdy:-)

Tray1
Uživatel
Tray1

Jako ten nápad W10M byl super a cítil jsem z nich velmi příjemný pocit z uživatelského zážitku. Ten potenciál tam fakt je, jen nevyužitej, když to má od začátku plno bugů a zůstal dodnes nedotažen do konce. Pomalé aktualizace, pomalý progres a pomalé a čekání na opravy chyb. Prostě mobilní divize telefonů Lumia toto moc nezvládla.

.
Anonym
.

Jsou to jen spekulace, osobně doufám že Andromeda příjde, protože trh s telefony a tablety je nudně složen jen ze dvou OS. A myslím že Microsoft takové zařízení potřebuje, protož trh s počítači neroste tak jak trh s mobily.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Jenze akcionari uz maji dost vyhazovani miliard dolaru oknem.

Tray1
Uživatel
Tray1

Podle mě to stejně časem vydaj. MS potřebuje být na trhu s mobilními přistroji.
MS sám kolikrát tweetoval náznaky tohoto přístroje. Uvidíme.

Tray1
Uživatel
Tray1

Ale popravdě se na toto zařízení dost těším. Ne, že bych si ho koupil, to nejspíš ne, ale bude to hodně zajímavý posun jak hardware mezi mobilními přístroji, tak modulárního softwaru OS Windows.