Domů » Bleskovky » Microsoft Andromeda: takto má vypadat skládací mobilní zařízení podle patentové přihlášky

Microsoft Andromeda: takto má vypadat skládací mobilní zařízení podle patentové přihlášky

Surface Phone, Andromeda, Courier. Všechna tato jména mají označovat nové mobilní zařízení značky Microsoft, které údajně dorazí již příští rok. Nemá se však jednat o klasický smartphone, ale o zařízení skládací konstrukce, na kterém poběží systém Windows 10 podporující telefonní funkce a práci se stylusem. Jak by takové zařízení mohlo vypadat, ukazuje patentová přihláška Microsoftu z počátku letošního roku.

Nákresy zobrazují zařízení se dvěma displeji spojenými speciálním kloubem umožňujícím přetočení o 360°. Zařízení tak má být možné používat v mnoha režimech – jako notebook s virtuální klávesnicí, jako otevřenou knihu, jako tablet, či v režimu stan. Zařízení má být možné zavřít jak displeji k sobě, tak od sebe; v druhém případě bude zřejmě použitelné jako telefon.

Patent se poměrně detailně věnuje kloubu, jehož součástí mají být ozubená kolečka umožňující udržet jakýkoliv úhel. Ostatní zařízení jako Surface Pro, Surface Book či Surface Studio jsou důkazem, že v Microsoftu konstruovat klouby umí.

 

Podle nákresů němá být v režimu tabletu mezi displeji příliš velká mezera, takže by rámečky neměly při konzumaci obsahu vyrušovat. Pro režim knihy má být podle WindowsCentral připravena speciální aplikace, která bude možné s dotykovým perem používat jako standardní zápisník. Aplikace má nabídnout integraci s OneNote a má umožňovat spolupráci více uživatelů na více zařízeních.

Pokud se Andromedy dočkáme, bude patrně poháněna ARMovým čipsetem, který pohání i nedávno představené hybridy HP Envy x2 a ASUS NovaGO. Díky emulaci však na ní má být možné spouštět klasické desktopové aplikace. Jsme zvědaví, zda Microsoft tento projekt dotáhne do konce, a zda jej nezastaví těsně před uvedením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
89 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments