Domů » Bleskovky » Microsoft Surface Studio 2: lepší displej a výrazně výkonnější grafika

Microsoft Surface Studio 2: lepší displej a výrazně výkonnější grafika

Kromě přenosných počítačů Surface Pro 6 a Surface Laptop 2 dnes Microsoft představil i novou generaci svého stolního počítače Surface Studio, který má být vůbec tím nejvýkonnějším dosud představeným Surface zařízením.

Lepší displej a vyšší výkon

Surface Studio 2 vypadá stejně jako první generace, avšak došlo k několika změnám. Vylepšen byl displej, který využívá nový materiál tekutých krystalů, což umožňuje zobrazit ještě temnější černou, zvýšit celkový kontrast o 22 procent a maximální jas displeje o 38 procent. Displej nadále podporuje stylus S Pen a ovládací kolečko Surface Dial.


Počítač překvapivě dostal pouze sedmou generaci procesorů Intel Core i7, přičemž v maximální konfiguraci k němu lze přibalit 32 GB RAM a 2TB SSD. O 50 procent narostl grafický výkon, a to díky použití nové grafické karty NVIDIA GTX 1070 (v nižších konfiguracích je GTX 1060). Na rozdíl od Surface Pro 6 a Surface Laptop nechybí USB-C port, který doprovází 4 USB-A, čtečku paměťových karet SD, 3,5mm jack a ethernetový port.

Surface Studio 2 se začne prodávat 16. října, cena začíná na 3 499 dolarech (asi 78 tisících korunách bez DPH)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Důležitá je jedna hlavní věc – MÁ TO UŽ KONEČNĚ MATNEJ DISPLEJ?!

Roman Valeš
Anonym
Roman Valeš

Dobrý den, máte prosím nějaké info, který prodejce v ČR bude Microsoft Surface Studio 2 a od kdy prodávat? Děkuji