Budiž světlo! Xiaomi představilo nové chytré žárovky

Čínská společnost Xiaomi bere segment chytré domácnosti opravdu vážně, což je vidět na jejich portfoliu chytrého příslušenství. Nyní do svého výběru přidala nová světla od své dceřiné společnosti Yeelight, která patří mezi významné společnosti na poli chytrého osvětlení, především díky kombinaci vysoké kvality a nízké ceny. Co všechno novinka umí?

blank

Nová řada osvětlení Yeelight Mesh využívá v rámci Internet of Things novou platformu Bluetooth Mesh, jež je dalším krokem k vylepšení robotizace chytré domácnosti. Ve zkratce má za úkol zrychlit a zefektivnit ovládání vícero zařízení najednou. Pro nasazení této technologie si tak Xiaomi nemohlo vybrat lepší pilotní projekt, než jsou právě chytré žárovky.

blank

Jak tuto technologii využívají Yeelight Mesh?

Chytré žárovky za pomoci aplikace spojí přímo s WiFi routerem, což zvyšuje rychlost přenosu příkazů. Samotné žárovky jsou pak mezi sebou neustále propojeny skrze Bluetooth – takže spojení je nejen stabilnější a efektivnější v rámci domácnosti, ale také úspornější, neboť spotřeba během přenosů je pouhých 0,5W. Samozřejmostí je propojení s chytrou asistentkou Xiao AI od Xiaomi. Cena jedné žárovky je 7 dolarů (cca 160 korun), celá sada stojí 201 dolarů (cca 4 600 korun). Prodej mimo domovskou Čínu se prozatím neplánuje.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku