Domů » Bleskovky » Bude nový iPhone 6 voděodolný nebo si z nás v Číně zase dělají legraci?

Bude nový iPhone 6 voděodolný nebo si z nás v Číně zase dělají legraci?

Apple je jedním z mála výrobců, který ještě nepředstavil svůj vlajkový model pro letošní rok. A i když se v posledních týdnech objevuje celá řada zaručeně pravých fotografií, ve výsledku o věrohodnosti těchto informací můžeme stále jen polemizovat. Před několika hodinami začaly internetem kolovat snímky s údajným iPhone 6, který jeho majitel dokonce umístil pod vodu.

Telefon na fotografiích je dle našeho názoru pouze nefunkční maketa, tudíž ji ponoření pod vodní hladinu nijak neublíží. Zůstává ale otázkou, zda takto nový iPhone 6 skutečně bude vypadat a zda se, po vzoru ostatních výrobců, skutečně dočkáme voděodolného těla? Spekulace je to hodně divoká, ale o to větší překvapení by bylo, kdyby se tak skutečně stalo.

 

V případě těchto fotografií si v redakci myslíme, že se jedná pouze o dílo nějakého vtipálka, který si v některém z čínských obchodů koupil tuto maketu iPhonu 6, kterou následně nafotil v různých situacích. Telefon navíc ani v jednom z případů nemá zapnutý displej, takže se těžko bude jednat o funkční zařízení. Kompletní sadu fotografií si můžete prohlédnout na této stránce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

17 komentářů

 1. tomik (neregistrovaný)

  Apple sam nedavno uznal ze trochu zaspal a usnul na vavrinech a konkurence ho předehnala at s uhloprickou tak i hw a vodeodolnost ci vodotesnost nektere modely jiz dlouho mají napriklad IP57 u me Xperie Z apple sice nic nepotvrdil ale spatne by to nebylo pokud chteji nejak zaujmout a bez jobse zase nespadnout do sr..ek, ze kterých je po svém navratu vytahl….zel druhy comeback uz mozny neni.

 2. JohnDoe (neregistrovaný)

  Mohl byste zde umístit zdroj, ve kterém Apple přiznává, že „trochu zaspal a usnul na vavrinech a konkurence ho předehnala“? Díky.

 3. Zväčšený displej, IP67…pomaly ako Galaxy S5…tie vtipky apple users o vesle na padlovanie asi utichnu

  • jsem apple user, iphone jsem nikdy neměl a jesli z něj udělají veslo ná pádlování, tak se mu budu smát stejně jako ostatním veslům

  • Podle me je ideal pro ještě pohodlene pouzivani jednou rukou displej 4.3-4.5″ max 5 ale to uz je moc.

  • Teď mám 4,5″ (moto g) a zvykl jsem si na to rychleji, než na předchozí 4,3″ (z10). A to jsem mezi tím ještě asi pět měsíců používal 3,7″ (htc trophy). Je to hodně i o celkový ergonomii telefonu. Ale pořád je 4,5″ dost a něco kolem 4″ bych používal raději.

 4. modenamartin11 (neregistrovaný)

  kde se da ta maketa koupit tohoto iphone 6?

 5. Myslím si, že voděodolnost bude brzo standart (ostatně jak jinak, když neustálým zvyšováním jader, pixelů či rozlišení obrazovky to nepůjde, protože už teď překačují smysluplnou hranici; čtečky prstů či měřič tepu – dle mého soudu – nemají takovou pozitivní odezvu) a taktéž si myslím, že Nokie zase (bohužel) ujede vlak.

  • ..jo a samozřejmě ještě ty 3D gesta – bezdotykové ovládání, to by bylo také fajn a smysluplná cesta, kudy dál, jak inovovat mobilní techniku.

 6. Ten uz ujel davno zadnou z techhle ficurin nemá a sotva pod kridly ms mit bude…

  • Pozdě ještě není – na 3D gestech už údajně pracují a i ta voděodolnost ještě není u konkurence taková samozřejmost, aby se mohlo oprávněně říct, že je zas o krok pozpátku. Musíme doufat, že se teď po definitivním prodeji uklidní vody a šlápnou do toho.

  • Jak tak uvažuju, asi bych dokázal celkem dost spokojeně žít s něčím na úrovním iPhone 4 / 4S, bez čteček otisků, měříčů tepů, voděodolností, spektometrů, osmi jader, glance screenů a já nevím čeho, jen kdyby to vydrželo tejden na baterii.

  • tomik (neregistrovaný)

   To Martin…

   Verim ze se do toho MS obuje ale i tak…měli si vyjednat moznost/pravo, používat znacku NOKIA na tu lidi leta (tusim ze od 99) totiž slysi, ne oni to chteji co nejdriv zmenit….co si clovek koupi? MS nebo Nokii na co bude valna většina slyset vic?

  • tomik (neregistrovaný)

   To jbem

   Tak iPhone 4S se da stále koupiut a i dnes jde porad o spickovy mobil, za skvelo cenu a velikosti tak akorát,treba 5 a 5Ska jsou neprirozene podlouhle nudlovite, tyden ti 4S asi nevydrzi ale tri dny rozumného pouzivani da, to ti mohu potvrdit mel jsem ji nez mi ji slohli.

  • Radim (neregistrovaný)

   To tomik : Tak tri dny ani omylem, mozna kdyz jenom volas. Mel jsem 4s a problem bylo pri prumernem pouzivani vydrzet den.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).