Domů » Články » Bubbla: Povedená logická hra od slovenských vývojářů s důrazem na řetězové reakce

Bubbla: Povedená logická hra od slovenských vývojářů s důrazem na řetězové reakce

Slovenští vývojáři Tinysoft vydali originální logickou hru Bubbla pro Android a iOS. Velký důraz je v ní kladen na řetězové reakce, které se vykonávají v závislosti na vašem rozhodnutí. A jak se ukázalo, tenhle herní mechanismus funguj vážně dobře.

Logické hry jsou mezi uživateli chytrých telefonů a tabletů velice oblíbené. Před několika dny jejich řady rozšířil nový titul Bubbla – chain reaction, za kterým stojí slovenští vývojáři ze studia Tinysoft. Herní princip je neskutečně jednoduchý, ale jak v dalších úrovních zjistíte, bez správného promyšlení každého tahu se prostě neobejdete.

Autoři si pro hráče v prvním světě připravili přes 500 úrovní s postupně se zvyšující obtížností a přibývajícími herními prvky. Obtížnost jednotlivých úrovní byla mimochodem vyladěna na základě feedbacku a analytických dat od českých a slovenských hráčů, kteří se zapojili do testovacího programu.

Cílem hry je postupně se prokousat připravenými úrovněmi a zachránit tak zlatou rybičku Bubbla, která byla uvězněna zlým krabem Braxadarosem. Samotnou herní plochu tvoří matice s políčky, které jsou obsazeny různými druhy rybičky fugu. Tapnutím na rybičku vyvoláte řetězovou reakci, jelikož dojde k vyslání dalších pomocníků, se kterými musíte zasáhnout zbývající fugu rybky na hrací ploše. Abyste danou úroveň splnili, musíte rybky zničit na přesně stanovený maximální počet tahů.

 

Jednoduché, ale chytlavé

Jednotlivé typy rybek mají odlišné barvy. Někdy vám na zničení stačí pouze jedna řetězová reakce (u červené rybky), v dalších úrovních je ale nutné počítat s tím, že budete síly muset změřit se silnějšími rybkami, které je nutné zasáhnout vícekrát (žlutá – 2x, zelená – 3x, modrá  – 4x). Pro lepší pochopení herního mechanismu rozhodně doporučuji shlédnout přiložené video.

Během hraní se vám zpřístupní také speciální zbraně, kterými můžete nepřátelské fugu rybky rychleji likvidovat. Bubbla je přesně ten typ hry, který vás dokáže zabavit na dlouhou dobu, a vracet se k němu můžete prakticky kdykoliv, jelikož jednotlivé úrovně nejsou časově nijak extrémně náročné.

 

Soupeřte s ostatními

Své výsledky můžete porovnávat s hráči z celého světa. Hra je k dispozici zdarma s reklamami a rovněž obsahuje in-app nákupy. S těmi vás ale nijak neotravuje, za peníze si do titulu volitelně můžete přikoupit nové grafické motivy (nemusíte se tedy spoléhat jen na rybičky – nabízejí se třeba tečky, ufoni, bonbóny), případně si mincemi můžete pomoci v úrovních, se kterými si nebudete vědět rady. V budoucnu chtějí autoři přidat další dva světy, které budou obsahovat stovky nových úrovní.


V případě, že úroveň vyčistíte na minimální počet tahů, získáte zlatou rybku. Množství zlatých rybek ovlivňuje vaše pořadí v celkové TOP tabulce hráčů.

Pochválit musím také líbivý hudební doprovod a vtipné zvuky rybiček. Bubbla je přesně ten typ hry, která vás k ničemu nenutí, ale přesto se k ní budete rádi vracet. A i když je herní princip proklatě jednoduchý, ve výsledku je likvidace rybiček a pozorování velkých řetězových reakcí velice zábavné. Pokud tedy hledáte titul, u kterého si procvičíte mozkové závity a zároveň se chcete trochu pobavit, rozhodně byste Bubble měli dát šanci. Je zdarma v češtině, slovenštině a angličtině.


Jakmile během hraní splníte nějaký složitější úkol, získáte speciální certifikát. Jednotlivé úkoly protrénují nejen vaši paměť, ale i logické myšlení.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Cena: zdarma

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Fredo (neregistrovaný)

  Stáhnuto, během hodinky odehráno cca 50 levelů a jdu spát, pokračovat budu zítra v metru :-D dobrá gameska. Jen ty reklamy by tam mohly skákat míň často.

  • Michal (neregistrovaný)

   Reklama povodne hnevla aj mna, ale podporil som vyvojarov a zmizla mi…. Velmi vydarena gamesa!

  • Luyek (neregistrovaný)

   Já počkám jestli zítra na smartmanii neulovím nějaký promo kód na tom facebooku jak psali. jinak taky vývojáře podpořím. tahle hra si to zaslouží.

 2. S4t4n (neregistrovaný)

  ta hra je docela těžká. Aktuálně 71 level a jsem zaseknutej :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).