TOPlist

Brýle Ray-Ban Meta mají dostat výrazné vylepšení, které proslavilo Google Glass

Žena nosící chytré brýle podle umělé inteligence (ilustrační obrázek)
  • Chytré brýle Meta Ray-Ban se mají dočkat výrazného vylepšení
  • Podle spekulací se vydají podobným směrem jako legendární Google Glass
  • Dočkat bychom se měli už v příštím roce

Když se řeknou chytré brýle s rozšířenou realitou, většina technologických nadšenců si patrně na první dobrou vybaví Google Glass, které tak trochu předběhly svou dobu. Tento neúspěšný projekt giganta z Mountain View se na dlouhou dobu stal synonymem snah o vytvoření chytrých brýlí, a to v dobrém i ve zlém. Co pravděpodobně nikdo nečekal, je příchod brýlí Ray-Ban Meta – mnozí se tomuto pokusu vysmívali, nicméně spojení technologické firmy s proslulým výrobcem brýlí se ukázala jako trefa do černého. Ray-Ban Meta totiž nejen oplývají funkčními chytrými funkcemi, ale také vypadají jako normální brýle, díky čemuž nebudí nechtěnou pozornost.

Příští Meta Ray-Ban mají disponovat displejem

Zatímco některé konkurenční společnosti podle řady spekulací zvažují, jak tento úspěch napodobit, Meta údajně aktivně přemýšlí nad tím, jakým směrem svůj produkt posune zase o kousek kupředu. Ačkoli je současná podoba pro uživatele více než přijatelná, podle serveru Financial Times chce Meta a Ray-Ban rozšířit možnosti, jak mohou uživatelé získávat z brýlí informace. Jinými slovy zvažují, že příští generaci Meta Ray-Ban obohatí o displej, a to už v příštím roce.

Za tímto účelem měl technologický gigant navázat partnerství se skupinou EssilorLuxottica, alespoň podle zdrojů obeznámených s plány společnosti. Vylepšené chytré brýle Meta Ray-Ban by měly spatřit světlo světa už ve druhé polovině roku 2025, přičemž by měly obsahovat malý displej pro notifikace a odpovědi od virtuální chytré asistentky společnosti Meta. Firma už v září představila svoje plány do budoucna s názvem Orion, nicméně v jejich případě se jedná pouze o prototyp – kromě toho, že nejsou příliš elegantní, jejich výroba údajně stojí okolo 10 tisíc dolarů (cca 241 tisíc korun). Dávají nám ovšem nahlédnout na směr, kterým by se Meta ráda vydala.



Brýle Meta Orion pro rozšířenou realitu při běžném použití



Nepřehlédněte

Brýle, které mohou změnit svět! Meta Orion lze ovládat myšlenkami, umí toho ale mnohem víc

Otálení s představením nástupce a dalším vývojem chytrých brýlí se Metě nemusí vyplatit. Podle řady spekulací chce s vlastními chytrými brýlemi přijít také Apple, který by mohl výrazným způsobem změnit celé odvětví, jako se mu to už v minulosti několikrát povedlo. I když může být pro Metu v současné době výhodné nikam nespěchat, především z důvodu absence konkurence, z dlouhodobého hlediska se nevyplatí usnout na vavřínech.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku