Domů » Bleskovky » British Airways v Evropě povoluje používání telefonů a tabletů během celého letu

British Airways v Evropě povoluje používání telefonů a tabletů během celého letu

Po rozhodnutí britského Úřadu pro civilní letectví nemusejí od dnešního dne cestující na palubách British Airways vypínat své mobily, tablety či čtečky ani během startu, přistání letadla, či jeho pojíždění po letištní ploše. Postačí, když si svá mobilní zařízení nastaví do letadlového režimu a v něm je ponechají po celou dobu cesty. Prakticky to znamená, že cestující může mít svá mobilní zařízení, jako jsou mobily či tablety, zapnutá od prvního okamžiku, kdy vstoupí na palubu letadla, až do okamžiku, kdy ji opustí. Uvolnění pravidel umožní například cestujícím pracovat na mobilních zařízeních během letu asi o 30 minut déle. 


Ilustrační obrázek

Práce s notebookem nebude i nadále během startu a přistání povolena a to zejména z důvodu jejich velikosti a hrozbě úrazu či zbrždění procesu evakuace při výjimečných událostech. Stejně tak zůstává omezeno zasílání textových zpráv, emailů či hovorů během vzletu a přistávání. To je povoleno pouze na vybraných linkách, například na business jet lince z Londýna do New Yorku, kde se cestující mohou od letové výšky 3 km připojit se na Wi-Fi či telefonovat. 

Povolení od britského Úřadu pro civilní letectví dostaly britské aerolinky po úspěšném splnění bezpečnostních testů, které musí absolvovat každá společnost, jež o souhlas žádá.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments