Domů » Bleskovky » British Airways v Evropě povoluje používání telefonů a tabletů během celého letu

British Airways v Evropě povoluje používání telefonů a tabletů během celého letu

Po rozhodnutí britského Úřadu pro civilní letectví nemusejí od dnešního dne cestující na palubách British Airways vypínat své mobily, tablety či čtečky ani během startu, přistání letadla, či jeho pojíždění po letištní ploše. Postačí, když si svá mobilní zařízení nastaví do letadlového režimu a v něm je ponechají po celou dobu cesty. Prakticky to znamená, že cestující může mít svá mobilní zařízení, jako jsou mobily či tablety, zapnutá od prvního okamžiku, kdy vstoupí na palubu letadla, až do okamžiku, kdy ji opustí. Uvolnění pravidel umožní například cestujícím pracovat na mobilních zařízeních během letu asi o 30 minut déle. 


Ilustrační obrázek

Práce s notebookem nebude i nadále během startu a přistání povolena a to zejména z důvodu jejich velikosti a hrozbě úrazu či zbrždění procesu evakuace při výjimečných událostech. Stejně tak zůstává omezeno zasílání textových zpráv, emailů či hovorů během vzletu a přistávání. To je povoleno pouze na vybraných linkách, například na business jet lince z Londýna do New Yorku, kde se cestující mohou od letové výšky 3 km připojit se na Wi-Fi či telefonovat. 

Povolení od britského Úřadu pro civilní letectví dostaly britské aerolinky po úspěšném splnění bezpečnostních testů, které musí absolvovat každá společnost, jež o souhlas žádá.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. teraz vsade same titulky o tom ako sa dovoluje volat pocas lietania a podobne…a pri tom to vzdy bolo len politicke obmedzenie…ziadna technoogicka novinka alebo porkok, len dalsi dokaz o tom ako politika nefunguje….

  2. tom (neregistrovaný)

    Nejde o politiku, ale o zjednodušení a usnadnění organizace přepravy. Není zrovna příjemné, když „půlka“ letadla drží v ruce mobil. Přidělává to zbytečnou práci palubnímu personálu, spousta mobilů bude během letu politých pitím při jídle – s tím spojené dohadování s přepravcem, kdo za to může, zapomenuté mobily, v turbulencích budou vzduchem létat desítky mobilů. Těch důvodů, proč při letu NE mobil a podobné zbytné nesmysly, je hodně. Jsem jednoznačně pro zákaz takových věcí za letu.

    • Já jsem pro, ať je mají, ale jednoznačně v přepravních podmínkách udat, že za poškození během přepravy neručí přepravce, ale jakákoli škoda jde na rub cestujícího.

    • pan je asi komunista…nevadi, to je len otazka pohladu na vec, ziadny objektivny prirodny zakon…akekolvek primitivne zakazy hlavne neopodstatnene su zle…ked nevies narabat so svojim mobilom v leitadle nechaj si ho doma, ale netrufam si za ostatnych hovorit a predpokladat ze niekto nevie zaobchadzat tiez…huh? O.o

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).