Domů » Bleskovky » Bouře kolem Cyberpunku 2077 neutichá, na studio přichází první žaloba

Bouře kolem Cyberpunku 2077 neutichá, na studio přichází první žaloba

Dlouho očekávaný titul Cyberpunk 2077 vydalo polské studio CD Projekt RED těsně před Vánoci, což byl z obchodního hlediska velmi dobrý tah. V té době však mnoho budoucích majitelů netušilo, že vydání hry bylo poněkud uspěchané a narazí na velké množství chyb, což vyvolalo obrovskou vlnu kritiky a zklamání. Na polské studio tak přichází první žaloba.

Cyberpunk 2077

Tu u amerického soudu podal Andrew Trampe, který je investorem v polském projektu. Od vydání hry hodnota akcií mateřské firmy Projekt Red v reakci na kvalitu herního titulu klesla o 38 %. Žaloba se opírá o „lživé, nebo zavádějící informace ohledně připravenosti hry pro trh,“ kdy polské studio uvádělo, že je hra „dokončená a hratelná.

cyberpunk

NepřehlédněteCyberpunk 2077: propadák roku, nebo jedna z nejlepších her v historii? [komentář]

Žaloba také zmiňuje, že tvůrci naopak nekomunikovali, že hra je prakticky nehratelná na starších konzolích jako je PlayStation 4 nebo Xbox One vzhledem k obrovskému množství chyb a náročnosti na hardware. Kolega, který Cyberpunk 2077 hraje na herním notebooku od Asusu, si na žádné problémy, které by komplikovaly hraní, nestěžuje. Ve hře se mu objevují jen různé úsměvné bugy (levitující postavy či předměty, osoby procházející zdí, poskakující vozidla a několikrát zaznamenal „propadnutí mapou“).

Cyberpunk 2077 1

Stížnosti konzolových hráčů nakonec vyústily i ve stažení hry z obchodu PS Store (Sony), Microsoft hráčům nabídl vrácení peněz. Polské studio již vydalo několik záplat a hráčům se omluvilo. Zda se však hře Cyberpunk 2077 podaří napravit pověst je otázkou následujících měsíců.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

12 komentářů

 1. Obyčejný Podvod.

  Z mého pohledu je to podvod, kdy je vydáván zcela vědomě nefunkční produkt jako bezvadný. Navíc je tu hodně podivné mlžení CDPR a zcela účelové jednání.
  A já jen doufám, že se polákům už nikdy nepodaří získat ztracenou důvěrohodnost a pošpiněný jméno. Akcionáři je pošlou k soudu a ten jinak než odsouzením skončit nemůže. Díky brutálnímu propadu akcií přišli akcionáři o stovky milionů dolarů, ne-li o miliardy. To si nikdo líbit nenechá, stejně jako Sony, který už jim nevezmou žádnou hru. Stejně se asi zachová i Microsoft. A upřímně ta tu prasárnu na obyčejný lidi, co si koupili pod stromeček nefunkční hru, aniž by o tom měli tušení, jim přeju jen to nejhorří.

  • ty ses nám nějak rozvášnil. nicméně píšeš to zaujatě. hra má problém jen na konzolích starších, tam to vyjít nemělo, ale otázka, kdo na to tlačil (a proč Sony/MS dovolil schvalení k nim do Storu, hmm?). Měli přeci možnost tu hru otestovat a museli ji testovat a najednou dělají ramena, protože prachy. Nic víc, takže v tom není za vinu jen CD Projekt. A na PC to šlape jak víno, sám hraju už víc jak 40 hodin. A jak píše autor v článku, jsou tam chyby, ale spíš takový veselý a vtipný :)

  • No ja mám nahraných 50 hodín a autor ani vy ste si nevšimli problémy s nasvietením scén ? Bugov je tam fakt ,že požehnane. Niekedy sú tak vážne, že musím reštartovať celú misiu. Ani na PC to nie je žiadna sláva. Minimálne pol roka majú čo na PC robiť aby to dali do poriadku. Inak by to bola famózna hra ale to, že vydali beta verziu aj na PC celý ten zážitok degraduje. Vôbec mi tie problémy v PC verzii neprídu úsmevné…

  • Za tento nazor nezaslouzite ani klicenku. CD Project RED ma za sebou skvele tituly. Za toto pravdepodobne nemuzou vyvojari, ale vydavatelska spolecnost. Borci zkratka nestihali ladit v terminu, jaky chteli vydavatele prodavat. A klasicky to vydavatel diktuje, protoze to plati.

  • Mám odehráno přes 130 hodin na PC. Neskutečná hra. Konzolisty lituji, ale sami si koupili nextgen hru na lastgen zařízení. Hra má dost bugů, ale nijak nekazí zážitek.

  • Spíš neskutečná nuda, než neskutečná hra.

 2. Ani mě nepřekvapuje že žaloba míří z Ameriky, taky odkud jinud. Američani by mohli mít toto jako národní sport……

 3. Co to je zase za kecy? Hra je dokoncena a hratelna. I na Xboxu a PS4 funguje, da se hrat a da se dohrat. Ze neni uplne nejvyssi kvality a zejmena takove, jakou konzolovi hraci ocekavali? Ano, to je mozne, bugy tam jsou. Ale ze je nehratelna? Nikdo z tech, co to tvrdi ji evidentne nehral.

  • Ano, samozřejmě. Je přece normální chtít po nic moc železu tak z roku 2010, aby na něm naprosto ok fungovala prakticky nextgen hra…

  • Ta hra má nextgen nároky, ale nic jiného na ní next gen není.
   Navíc pokud vydám hru na určitou platformu, tak na té platformě má být funkční a nesekat se. Pokud tato platforma nestíhá, no tak to na to logicky nevydám. Tohle má řešit tester společně s vývojářem a ne to trapně házet na uživatele (hráče). Jenže to by přišli polští sousedi o značný balík, že? A teď se to bude házet na konzolisty, že co čekali? Naprosto trapné

 4. Hra z Microsoft Store stiahnuta nebola, to urobilomiba Sony.
  [odkaz]
  Na Xbox Series X mi to bezi v pohode.

 5. Inu, Poláci :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).