Domů » Bleskovky » Blýská se Tesle na lepší časy? PepsiCo objednala 100 kamionů Semi

Blýská se Tesle na lepší časy? PepsiCo objednala 100 kamionů Semi

Známá automobilka Tesla má v poslední době problémy s plněním ambiciózních výrobních plánů stanovených vizionářem Muskem a pohybuje se v červených číslech.

Teď to ale začíná vypadat, že by záchrana mohla přijít možná z trochu nečekané strany. Nedávno představený kamion Tesla Semi totiž vzbudil zájem u nejrůznějších firem, které ho nyní poměrně houfně objednávají.

Elektrický tahač Tesla Semi jde ve stopách Modelu 3; již má desítky předobjednávek

Doposud největší objednávku (resp. rezervaci, kamiony se začnou vyrábět až v roce 2019) zatím zadala PepsiCo, která si chce pořídit hned 100 nových kamionů v hodnotě mezi třemi a čtyřmi miliony korun v závislosti na výbavě.

Tesla Semi má dalšího velkého zákazníka, elektrické kamiony pořizuje i logistický gigant

Nákladní Tesly tak budou podle všeho v budoucnosti vozit zboží pro obchodní řetězec Wallmart, kanadský Loblaws, nadnárodní síť pivovarů Anheuser-Busch, dopravce DHL a nově také pro zmiňovanou PepsiCo.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

12 komentářů

  1. Stává se z toho slušný letadlo.

  2. To vážně ty kamiony musí mít tak hnusný design co nepřipomíná kamion ale letadlo :D

  3. Design je vždy záležitost značně subjektivní a mně se líbí víc než současné kamiony. Navíc aerodynamika je neúprosná a elektrické kamiony ji musí využívat mnohem účelněji ;-)

  4. Tesla: Vytvoří revoluční tahač, který láme veškeré dosavadní rekordy.
    95% populace: Na můj vkus je to trochu ošklivé, prosím změňte to.

  5. A kdo se ptá na váš názor ????

  6. Tak to budou mít jejich řidiči určitě radost:-((

  7. ad design a vše kolem… v tomhle často vidím dost výraznou podobnost mezi TELEFONY i AUTY… např. dřív táhla černá, teď spíše bílá… a ohledně designu konkrétně je to také dost podobné… ty začátky smartphonů byly takové, že to byly opravdu neskutečné zrůdy :D (kvůli tomu mi také dost dlouho trvalo, než jsem si koupil prvního)… a u elektromobilů to samé… osobní se už srovnaly, ale ty užitkové jsou ještě v plenkách (celé to elektro je vlastně pořád na rozjezdu), tak to chvíli potrvá, než začnou vznikat designy, které nebudou vypadat, v lepším případě, jako nějaké pokusné koncepty :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).