Domů » Bleskovky » Elektrický tahač Tesla Semi jde ve stopách Modelu 3; již má desítky předobjednávek

Elektrický tahač Tesla Semi jde ve stopách Modelu 3; již má desítky předobjednávek

Tesla Semi, elektrický tahač se zrychlením z nuly na sto za 5 sekund, byl představen minulý čtvrtek a jak se zdá, svým posláním se trefil do vkusu společnostem, které chtějí v následujících letech co nejvíce snížit svou uhlíkovou stopu. Těchto společností neustále přibývá, mezi prvními, které chtějí tahače do své flotily, jsou americký Walmart a kanadský Loblaw.

Diskontní řetězec Walmart nyní provozuje 6 000 dieselových kamionů a v následujících letech chce výrazně snížit produkované emise. K tomu má dopomoci právě elektřina, do testování tedy zapojí prozatím 15 kamionů Semi. Ačkoliv se jedná i o budování dobrého PR, nejspíše se nevyhneme ani vládním regulacím, a tak bude přechod na elektricky poháněná vozidla takřka nutným krokem.

Dalším zájemcem o elektrické tahače americké společnosti je řetězec supermarketů Loblaw. Ten si již předobjednal 25 kusů, ačkoliv cena prozatím nebyla oznámena. Za každý kus pak zaplatil zálohu 5 000 dolarů (necelých 110 000 Kč) s dodáním vozidel v roce 2019. Do roku 2030 by pak řetězec rád provozoval 350 bezemisních vozidel, což by mělo snížit uhlíkovou stopu stejně jako odstavení 20 000 osobních vozidel.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments