Domů » Bleskovky » Tesla Semi má dalšího velkého zákazníka, elektrické kamiony pořizuje i logistický gigant

Tesla Semi má dalšího velkého zákazníka, elektrické kamiony pořizuje i logistický gigant

Americká společnost Tesla má již desítky předobjednávek na svůj nejnovější produkt, elektrický tahač Semi. Mezi zákazníky, kteří by se měli dodání kamionů dočkat v roce 2019, patří například americký řetězec Walmart nebo kanadský Loblaws. Svou objednávku na deset kusů nově přidává i logistická společnost DHL.

DHL je nejspíše první společností, která měla k tahačům přednostní přístup, s Teslou spolupracuje již několik měsíců, a tak nekupuje zajíce v pytli. V uplynulých týdnech se však objevují kritické hlasy, které naznačují, že Tesla nemá se současnými technologiemi šanci dosáhnout dojezdu 480, potažmo 800 kilometrů ve verzi s delším dojezdem. Prezident společnosti DHL Jim Monkmeyer se však nechal slyšet, že ačkoliv si plně uvědomují, jak velké výzvy má Tesla před sebou, vidí v pohonu elektřinou budoucnost a chtějí být její součástí od první chvíle.

Bude za několik let na propagačních snímcích i Tesla Semi?

Samotný tahač bude stát ve verzi s dojezdem 480 km 150 000 dolarů (2,8 milionů Kč), s větší baterií, která umožní dojezd 800 km pak vyjde na 180 000 dolarů (3,8 milionů Kč). Z 0 na 96 kilometrů v hodině by se pak měl bez přívěsu rozjet za 5 sekund, se 40 tunovým nákladem o 15 sekund pomaleji.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments