Domů » Bleskovky » Bluebird BM180: První mobilní zařízení běžící na Androidu nebo Windows

Bluebird BM180: První mobilní zařízení běžící na Androidu nebo Windows

Nedávno jsme přinesli článek o tom, že Microsoft plánoval s výrobci mobilních telefonů vyrábět zařízení ve dvou variantách se dvěma operačními systémy, přičemž výběr by byl zcela na zákazníkovi. Jednalo se o operační systémy Windows Phone a Android. Korejská firma Bluebird zdá se tento koncept uvedla v realitu.

 

Společnost oznámila zařízení s názvem BM180, které bude vyráběno s operačním systémem Android ve verzi 4.2 nebo systém Windows Embedded Handhled 8, založeném na Windows Phone 8. Na této verzi Windows, určené především pro korporátní řešení, má běžet i údajně připravované mobilní zařízení společnosti Panasonic.


 

Bluebird BM180 má být pětipalcový odolný chytrý terminál, který bude zvládat činnosti, jako například přijímání plateb z kreditních karet. V tiskové zprávě společnoti je uvedena pouze verze s Windows Embedded Handhled 8, nicméně v online brožuře, kterou se podařilo stáhnout serveru ZDNet ještě před jejím odstraněním ze serveru se ukazuje, že na zařízení může běžet i operační systém Android.

 

K dispozici má být navíc ještě odolnější varianta s označením BP30. Není jasné, proč společnost Bluebird v tiskové zprávě verzi s Androidem zatajila. Model BM180 s Windows Embedded Handhled 8 si dle tohoto dokumentu již předobjednala řada významných maloobchodníků v USA. O dostupnosti na ostatních světových trzích prozatím není nic známo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jozs (neregistrovaný)
Anonym
jozs (neregistrovaný)

To prostředí Windows Phonu má menší mezery mezi dlaždicemi,než jsou na WP8,že by 8.1?

Tomáš Slavíček
Anonym
Tomáš Slavíček

Nebo je to jen Launcher 8 pro Android, ten má přesně takhle menší mezery ;) [odkaz]

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

jozs: Obrazok je najskor render a navyse sa nejedna o bezne WP8, takze aj tam mozu byt zmeny.

policak (neregistrovaný)
Anonym
policak (neregistrovaný)

Mezery v Launcher 8 jsou nastavitelne, na rozdil od originalu, takze z toho renderu nejde soudit nic.

Cheetah007
Anonym
Cheetah007

Jako nápad to není špatné a ostatní výrobci by se toho mohli chytit.