Domů » Bleskovky » Bluebird BM180: První mobilní zařízení běžící na Androidu nebo Windows

Bluebird BM180: První mobilní zařízení běžící na Androidu nebo Windows

Nedávno jsme přinesli článek o tom, že Microsoft plánoval s výrobci mobilních telefonů vyrábět zařízení ve dvou variantách se dvěma operačními systémy, přičemž výběr by byl zcela na zákazníkovi. Jednalo se o operační systémy Windows Phone a Android. Korejská firma Bluebird zdá se tento koncept uvedla v realitu.

 

Společnost oznámila zařízení s názvem BM180, které bude vyráběno s operačním systémem Android ve verzi 4.2 nebo systém Windows Embedded Handhled 8, založeném na Windows Phone 8. Na této verzi Windows, určené především pro korporátní řešení, má běžet i údajně připravované mobilní zařízení společnosti Panasonic.

 

Bluebird BM180 má být pětipalcový odolný chytrý terminál, který bude zvládat činnosti, jako například přijímání plateb z kreditních karet. V tiskové zprávě společnoti je uvedena pouze verze s Windows Embedded Handhled 8, nicméně v online brožuře, kterou se podařilo stáhnout serveru ZDNet ještě před jejím odstraněním ze serveru se ukazuje, že na zařízení může běžet i operační systém Android.

 

K dispozici má být navíc ještě odolnější varianta s označením BP30. Není jasné, proč společnost Bluebird v tiskové zprávě verzi s Androidem zatajila. Model BM180 s Windows Embedded Handhled 8 si dle tohoto dokumentu již předobjednala řada významných maloobchodníků v USA. O dostupnosti na ostatních světových trzích prozatím není nic známo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. jozs (neregistrovaný)

  To prostředí Windows Phonu má menší mezery mezi dlaždicemi,než jsou na WP8,že by 8.1?

  • Tomáš Slavíček

   Nebo je to jen Launcher 8 pro Android, ten má přesně takhle menší mezery ;) [odkaz]

  • Martin II (neregistrovaný)

   jozs: Obrazok je najskor render a navyse sa nejedna o bezne WP8, takze aj tam mozu byt zmeny.

  • policak (neregistrovaný)

   Mezery v Launcher 8 jsou nastavitelne, na rozdil od originalu, takze z toho renderu nejde soudit nic.

 2. Jako nápad to není špatné a ostatní výrobci by se toho mohli chytit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).