Cena:

Blizzard opět odložil Overwatch 2 i Diablo IV. Vydání jsou v nedohlednu

Overwatch

Společnost Activision Blizzard v rámci zprávy o finančních výsledcích za třetí čtvrtletí letošního roku oznámila odklad dvou očekávaných titulů – Diabla IV a pokračování střílečky Overwatch. Vydavatelský dům se v posledních měsících potýká s řadou obvinění včetně sexuálního obtěžování a diskriminace a odchody vysoce postavených zaměstnanců, což výrazně přibrzdilo vývoj zmíněných her.

Overwatch

Datum vydání: neznámé

„Z konzultací s novým vedením Blizzardu, obzvláště pak na určitých kreativních pozicích, vyplynulo, že plánovanému obsahu na příští rok prospěje delší čas ve vývoji, bez něhož by výsledek nesplňoval naše očekávání,“ vysvětlil odklady v hovoru s investory jeden z vysoce postavených zaměstnanců společnosti.

Tip: Příběhový trailer na Halo: Infinite vás donutí znovu zachránit celou galaxii

Ani jedna z her v tuto chvíli nemá konkrétní datum vydání, byť společnost v minulosti zřetelně naznačila, že by se tak mělo stát v průběhu příštího roku. To už však nyní patrně neplatí a hráči se titulů s největší pravděpodobností dočkají až v roce 2023, ne-li později.

Diablo IV Official Gameplay Trailer

Blizzard však alespoň přislíbil, že v příštím roce přinese novinky na konto obou očekávaných titulů.

Personální otřesy

Ve světle několika soudních sporů společnost opustila řada vedoucích pracovníků včetně Luise Barrigy, kreativního ředitele Diabla IV, či Jeffa Kaplana, kreativního ředitele střílečky Overwatch 2. Activision Blizzard čelí řadě obvinění ze setrvalého sexuálního obtěžování na pracovišti a diskriminaci na základě pohlaví.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.