TOPlist

Bláznivá spekulace: s těmito specialitami přijde iPhone 17 a iPhone 19

iphone 16
  • Chtěli byste u iPhonu čtečku obličeje Face ID v displeji? Tu přinese nejdříve iPhone 17
  • Později by se mohl Apple vrátit ke skeneru otisků prstů Touch ID
  • Alespoň to uvádí poslední spekulace ohledně budoucnosti biometrie u iPhonů

iPhone patří v posledních letech k nejméně inovativním smartphonům na trhu. Pravda, chytrý výřez dynamický ostrov má „něco do sebe“, ale je to jen kapka v moři. Konkurenční zařízení nabízí vysokou obnovovací frekvenci za pár šupů, extrémně rychlé nabíjení přes 200 W anebo čtečku otisků prstů v displeji jako samozřejmost.

Apple je proto terčem dotazů – kdy dorovná svou hlavní konkurenci z hlediska implementace biometrických snímačů pod displej? Portál 9to5Mac cituje Rosse Younga, analytika věnujícího se právě Applu. Ten uvádí, že firma pracuje na uvedení iPhonu se čtečkou Face ID v displeji, dříve než v roce 2025 se to však nestane. Konkrétně by se tak tato novinka měla týkat modelu iPhone 17, respektive jeho verze Pro či Ultra.

Ovšem tak sofistikovanou čtečku obličeje, jakou je Face ID, nemá v displeji u svého mobilu žádný výrobce. Naprostým standardem – i u lacinějších modelů – je však skener otisků prstů v displeji. Korejský bloger Naver uvádí, že Apple se ke čtečce otisků prstů Touch ID vrátí a zakomponuje ji do displeje. Stane se tak minimálně dva roky poté, co uvede displejový skener obličeje Face ID.

Časově by to tak vycházelo na iPhone 19, nebo novější. Samozřejmě ale nikdo neumí s přesností říct, kdy podobné technologie dorazí (jestli vůbec) a jak se budou budoucí iPhony jmenovat. Všechno jsou to více méně odvážné spekulace. Nutno totiž vzít v potaz, že tou dobou mohou být technologie u androidové konkurence zase o kus dál a Apple bude opět ten, co nestíhá inovovat.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku