Domů » Bleskovky » BlackBerry Z30 zachyceno na novém kvalitním videu

BlackBerry Z30 zachyceno na novém kvalitním videu

Pokud pravidelně čtete SmartManii, tak pro vás zřejmě nebude novinkou zpráva, že BlackBerry chystá uvést na trh novou ostružinu se systémem BlackBerry 10 a především s větším displejem a mírně vylepšeným hardwarem. Podobu nové vlajkové lodi se Kanaďanům nepodařilo utajit, již dříve jsme s vámi sdíleli snímky telefonu získané přímo z beta verze nového systému BlackBerry 10.2, na multimediálním serveru YouTube se v minulosti objevilo i několik videí, ta ovšem měla poměrna špatnou kvalitu záznamu.

Nové video je na tom podstatně lépe, je natočeno kvalitnější kamerou/fotoaparátem a díky fullHD rozlišení si můžete bez problémů video pozastavit a prohlédnout jednotlivé části konstrukce Z30, autorovi se jen chvilkami příliš nedařilo na ostružinu správně zaostřit.

Připomeneme si, že BlackBerry Z30 má být nástupcem současného modelu Z10, nejnápadnější změnou displej, který narostl v uhlopříčce ze 4,2 palců na celých 5. Změní se údajně i použitá zobrazovací technologie – místo IPS panelu, kterým je vybavena Z10, by měl být použit SuperAMOLED displej podobně jako u BlackBerry Q10. Další parametry už nejsou tak bezpečně známy, spekuluje se ale o dvojádrovém Krait procesoru o taktu 1,7 GHz doplněném o čtyřjádrovou grafickou kartu Adreno GPU.

  

Pochopitelně nebude chybět standardní konektorová výbava, tedy microUSB (v době prodeje již pravděpodobně stávající i nové ostružiny získají podporu funkce USBhost), microUSB a 3,5mm audio jack pro sluchátka. Cena ani dostupnost zatím bohužel nejsou známy, je však velice pravděpodobné, že se BlackBerry Z30 dočkáme ještě letos – ve vlastním zájmu by si výrobce měl pospíšit a stihnout předvánoční nákupní horečku.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

  1. Roman (neregistrovaný)

    !!!!Kopiraci HTC One!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).