BlackBerry World překročil hranici 100 000 aplikací pro BlackBerry 10

Jednou z nejzásadnějších podmínek pro uchycení nového operačního systému, ať už pro desktopy, či chytré telefony, je podpora vývojářů a dostatečná nabídka aplikací. Thorsten Heins sliboval 30. ledna při představení platformy BlackBerry 10, že hned při koupi zařízení s tímto OS bude na softwarovém trhu BlackBerry World k dispozici přes 70 tisíc aplikací a her. Dále se CEO kanadské společnosti chlubil tím, že BB10 nabídne při spuštění 90 % z 600 nejpopulárněších aplikací z Androidu a iOS. Jsou to poměrně odvážná tvrzení, vypadá to ale, že BlackBerry skutečně drží slovo, neboť počet aplikací pro BlackBerry 10 nedávno překročil hranici 100 tisíc.

Donedávna se nově zrekonstruovaný BlackBerry World potýkal s problematickým vyhledáváním obsahu, kdy se na prvních místech zobrazovaly aplikace s pěti hvězdičkami vycházejícími například ze dvou recenzí a ty opravdu kvalitní aplikace se stovkami recenzí se ztrácely na konci seznamu i když měly třeba 4 hvězdičky. Tento problém byl ale ve středu vyřešen a na povrch se při hledání i prohlížení jednotlivých kategorií dostane opravdu ten nejkvalitnější software, za úplnou špičku se pak považují aplikace a hry se štítkem „Built for BlackBerry 10“. Takové ocenění nedostanou jen aplikace, které jednoduše fungují a nepadají, kritéria jsou mnohem přísnější: musí to být nativní aplikace (tedy ne pouhý port z Androidu), nesmí nadměrně zatěžovat systém nebo vyvolávat vysokou spotřebu energie, musí následovat grafické guideliny, aby jejich vzhled i funkce ladily s konceptem celého systému, a tak dále.


Fotografie z vývojářské konference BlackBerry Jam v Praze

Mezi 100 000 aplikací patří i známé tituly jako je Kindle od Amazonu, populární kecálek WhatsApp, o kterém jsme nedávno psali, Angry Birds Star Wars, Asphalt 7, Need For Speed: Underground a mnoho dalších.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku