BlackBerry Q10: Oficiální specifikace nové ostružiny s klávesnicí

Během keynote, která proběhla 30. ledna (pro kompletní přehled novinek viz tento článek), byla pozornost věnována především operačnímu systému BlackBerry 10 a na samotné představené telefony se příliš nedostalo. Pokud patříte mezi technologické nadšence, kterým před nákupem nové elektroniky nesmí uniknout podrobné hardwarové parametry, pak vás v dnešním článku jistě potěšíme.

BlackBerry (dříve RIM) se snaží pobořit mýtus, že telefony s ostružinou v logu patří jen do rukou manažerů a nejsou vhodné jako multimediální zařízení, proto se společnost rozhodla jako první dostat na trh celodotykový model BlackBerry Z10. Nezapomněli ale ani na své věrné příznivce z dob dřívějších, mnozí z nich si totiž zamilovali BlackBerry díky pohodlné QWERTY klávesnici. Právě pro ně je tu BlackBerry Q10, který bude svého celodotykového brášku následovat na prodejní pulty s prodlevou několika týdnů. Telefon si jako cílovou skupinu vyhlíží kromě již zmíněných skalních fanoušků také uživatele, kteří během rušného dne potřebují vyřídit desítky až stovky emailů, nebo naopak náctileté publikum, které denně tráví na různých messengerech a chatech více času, než by si jejich rodiče přáli.

Jak sami vidíte na specifikacích, BlackBerry Q10 obsahuje navzdory zcela odlišnému form-factoru téměř stejný hardware jako jeho větší parťák Z10. Naopak jej předčí větší baterkou, která má kapacitu 2100 mAh (oproti 1800 mAh u Z10). Pokud  k tomu přičteme menší displej a především použitou technologii SuperAMOLED, mohli bychom se v ostrém provozu dostat na velice zajímavou výdrž. Před delší dobou taktéž unikla interní prezentace, ze které je zřejmé, že BlackBerry plánuje integrovat do systému v Q10 volitelné speciální barevné schéma. V tom má převažovat především černá barva, díky které se dá u Super AMOLED displejů dosáhnout znatelně větší úspory energie.

BlackBerry 10: Introducing the new BlackBerry Q10
Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku