Cena:

BlackBerry 10.2 beta odhaluje podobu chystaného modelu Z30

Pokud vám název Z30 ještě nic neříká, nenechte se zmást, jedná se stále o chystanou novou vlajkovou loď, o které jsme dříve psali jako o BlackBerry Aristo nebo A10. Nejčastěji se o vzhledu dosud nepředstavených zařízení dozvídáme přes fotografie z továren, kde se vyrábí jednotlivé díly či celé prototypy, leckdy jde ale o podvrhy. Na druhou stranu nejvíc informací ohledně nových ostružin pochází z takzvaných „leaked OS“, neoficiálních beta-verzí chystané aktualizace systému. Takový systém je původně určen pro interní testování, společnost ale s největší pravděpodobností vydává kontrolované leaky úzkému okruhu testerů, kteří je následně sdílí na fórum serveru CrackBerry a získávají tak pro výrobce rozsáhlý feedback a seznam bugů.

Tolik kontrolované už ale nejsou „pitvy“ systému, během kterých se uživatelům daří celkem úspěšně odhalovat nové informace o chystaných zařízeních. Před nedávnem bylo takto zjištěno, že spekulované BlackBerry A10 se bude ve skutečnosti jmenovat Z30 a v posledním leaku byly nalezeny i oficiální rendery tohoto zařízení. BlackBerry je tam jen tak neschovává, jedná se většinou o ilustrované návody k ovládání systému a různé tipy pro usnadnění práce. Pro nás to ale znamená jediné – celkem věrohodný zdroj informací.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.