Sledujte nás na YouTube

BlackBerry 10.2 beta odhaluje podobu chystaného modelu Z30

Pokud vám název Z30 ještě nic neříká, nenechte se zmást, jedná se stále o chystanou novou vlajkovou loď, o které jsme dříve psali jako o BlackBerry Aristo nebo A10. Nejčastěji se o vzhledu dosud nepředstavených zařízení dozvídáme přes fotografie z továren, kde se vyrábí jednotlivé díly či celé prototypy, leckdy jde ale o podvrhy. Na druhou stranu nejvíc informací ohledně nových ostružin pochází z takzvaných “leaked OS”, neoficiálních beta-verzí chystané aktualizace systému. Takový systém je původně určen pro interní testování, společnost ale s největší pravděpodobností vydává kontrolované leaky úzkému okruhu testerů, kteří je následně sdílí na fórum serveru CrackBerry a získávají tak pro výrobce rozsáhlý feedback a seznam bugů.

Tolik kontrolované už ale nejsou “pitvy” systému, během kterých se uživatelům daří celkem úspěšně odhalovat nové informace o chystaných zařízeních. Před nedávnem bylo takto zjištěno, že spekulované BlackBerry A10 se bude ve skutečnosti jmenovat Z30 a v posledním leaku byly nalezeny i oficiální rendery tohoto zařízení. BlackBerry je tam jen tak neschovává, jedná se většinou o ilustrované návody k ovládání systému a různé tipy pro usnadnění práce. Pro nás to ale znamená jediné – celkem věrohodný zdroj informací.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *