Domů » Bleskovky » Bitcoin má za sebou strmý pád na 32 000 dolarů. Může za to Musk i Čína

Bitcoin má za sebou strmý pád na 32 000 dolarů. Může za to Musk i Čína

O tom, že má Elon Musk v technologickém světě velké slovo, není žádných pochyb. Své by o tom mohla vyprávět kryptoměna dogecoin, která díky jeho prohlášením nejprve vzlétla do astronomických výšin, aby následně začala mírně klesat. S Muskem to nemá jednoduché ani nejrespektovanější kryptoměna bitcoin, kterou zakladatel Tesly svým tweetem poslal do strmého pádu. V onom příspěvku na sociální síť stálo, že společnost Tesla přestává nakupovat a přijímat platby v bitcoinech jen několik měsíců poté, co s touto kryptoměnou začala koketovat.

bitcoin
Bitcoin

Podle Muska je těžba bitcoinu energeticky náročná, což má negativní vliv na životní prostředí. Otázkou nicméně zůstává, co za rozhodnutím skutečně stojí, neboť pochybuji, že o energetických nárocích bitcoinu Musk začátkem roku nevěděl, či se nějak radikálně zvýšily. Ať už za tímto rozhodnutím stojí cokoli, faktem zůstává, že bitcoin klesl během dnešního dne k hranici 32 000 dolarů (cca 667 tisíc korun), přičemž ještě před měsícem se obchodoval za 64 000 dolarů (cca 1,3 milionu korun). Na takto nízké hranici byl naposledy začátkem února, kdy se obchodoval za 36 000 dolarů (cca 750 tisíc korun).

bitcoin
Historie vývoje ceny bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap

Aktuální tempo poklesu je více než 10 procent za den, přičemž není jisté, kdy se tento prudký pokles zastaví. Celé situaci nepomáhá ani Čína, jejíž regulační úřady si na populární kryptoměnu došláply. Říše středu vyslala jasné prohlášení směrem k domácím investorům, aby se zdrželi jakéhokoli obchodování s kryptoměnami, včetně jejich směny za jiné měny. Toto prohlášení mělo dopad nejen na bitcoin, ale také na celý zbytek trhu, který klesl o zhruba 300 miliard dolarů, tedy odhadem 6 bilionů korun.

Elon Musk TED Conference 2017
Elon Musk má svými prohlášeními značný vliv na celý trh s kryptoměnami

Obchodníci s kryptoměnami nicméně podobné turbulence zažívají denně, neboť virtuální měny jsou stále poměrně novým odvětvím, do kterého lze investovat. Obecně se investice do vysoce volatilních měn nedoporučuje začátečníkům v této oblasti, neboť obchodování s nimi nese nejen potenciálně astronomické výnosy, ale také značná rizika.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. 300 miliard dolarů, tedy odhadem 6 miliard korun

 2. No konečně, jen ať padá…..už bylo na čase…

  • Jj, miluju tyhle lidi „čim je hůř, tim je líp“.

  • to je len nespokojnost zo svojho zivota :D

  • Johny:
   Spíše mi to zavání tím, že tady chce někdo nakoupit ve výprodeji 🤑 Nebo už nakoupil 😀

  • Vyhral jsem v Eurojackpotu 20 mega a chtel jsem to koupit. No asi jeste pockam. Ale investicni potencial tu je .

  • Anonym
   Vyhrát v eurojackporu koupím raděj domeček s pozemkem. To bude asi jistější a stabilnější a odolnější i proti Muskovým Tweetům.

 3. K Číně by se mohly přidat i další krajiny a konečně ten nesmysl zregulovat, přímo až zlikvidovat.

  • preco? Co ti vadi na tom co ini robia so svojimi peniazmi?

  • l0lz:
   Základ účastníků každého fóra je NEKRMIT TROLA! 🌚

  • Já jsem rád :D Nejdřív Rusko zakáže svým agentům vlastnit nemovitosti u nás jako součást vyhlášení války :D To je fakt trafická zpráva :D A teď se čína střelí do nohy omezením kryptoměn na jejich trhu :D

   (jinak kdo neni uplnej jantar ví, že to je jen trik aby čína stabilizovala trh s cryptoměnama, které mají hlavně čínské vlastnictví :D ačkoliv sám do crypta investuji minimálně, je to hobby to sledovat)

  • Johny
   To máš pravdu, je to v poslední době jak na houpačce…
   Naštěstí (nebo bohužel?) mne kryptoměny tak nějak míjejí.

  • Souhlasím, nedostatek grafických karet jaký kvůli tomu vzniká už mě s prominutím sere.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).